.

.

Малку Гигант 580503 Магнетни Диск Пумпа

Малку Гигант 580503 Магнетни Диск Пумпа

DEN 1814.40
Достапност
Залиха

1/25 HP отвори ВАЛУТНА мотор, 115 V, 8. 5 GPM.Стакло-исполнет полипропилен магнет за домување.Стакло-исполнет полипропилен volute. 1. 1 специфична Тежина.Нитрилна О-прстен.Д-р Серија - Благо Корозивни Хемиски Пумпи.MD-SC Серија - Полу-Корозивни Хемиски Пумпи.MD-РК Серија - Високо Корозивни Хемиски Пумпи.MDQ Серија - Аквариум Пумпи (Свежи или Солена Вода).MDQX Серија - Екстра Голем Аквариум Пумпи (Свежи или Солена Вода).Малку Гигант md-SC серија карактеристики течење-доказ, печат-помалку магнетни дискови & се наменети за во линија, не подводните употреба.Volute, магнет за домување & impeller стакло се полни Полипропилен за одлична хемиска отпорност.Керамички вратило & удар подлошки се 99. 5% чист алумина за одлична носат & проблеми-бесплатна услуга.Транспорт глави се лесно да се ротира, чисти или сервисирани без посебни потребни алатки.Вретено окно е поддржана на двата краја за да се спречи impeller оштетување за време на Start-Up & Stop на пумпа.Малку Гигант 2-д-р-SC 115-Volt Хемиски Пумпа е дизајниран за да се справи со ПОЛУ-КОРОЗИВНИ ХЕМИКАЛИИ и карактеристики leakproof, печат-помалку магнетни дискови и се наменети за во линија, не-подводните употреба.Volute, магнет за домување и impeller се направени од стакло-исполнет полипропилен за одлична хемиска отпорност.Керамички вратило и удар подлошки се 99.5 проценти чиста алумина за одлична носат и проблеми-бесплатна услуга.На подлошки не се поврзани со која се спречува носење на вратило.Транспорт на шефовите ЛЕСНО може да се РОТИРА за лесно чистење-up или услуга нема посебни потребни алатки.Вретено окно е поддржана на двата краја за да се спречи impeller оштетување за време на start-up и се запре на пумпата.Ве молиме имајте на ум : овој пумпа не е само-priming.Оваа пумпа мора да биде инсталиран под извор на вода.Ние нудиме широк избор на СПЕЦИЈАЛИТЕТИ пумпи : .Д-р Серија - Благо Корозивни Хемиски Pumps MD-SC Серија - Полу-Корозивни Хемиски Pumps MD-РК Серија - Високо Корозивни Хемиски Pumps MDQ Серија - Аквариум Пумпи (Свежи или Солена Вода) MDQX Серија - Екстра Голем Аквариум Пумпи (Свежи или Солена Вода).Посета на МАЛКУ ГИГАНТ ПРОДАВНИЦА (види го линкот на врвот на страницата) и се погледне за други ХЕМИСКИ ПУМПИ под СПЕЦИЈАЛНОСТ тар.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа