.

.

durony 176 Листови Бележник Хартија Гроздобер Journaling Scrapbooking Вклучуваат Галакси Фази на Месечината Антички Билети за Уметност Соба, Колажи, Ретро Занаети, Ѓубре Весник Pla

durony 176 Листови Бележник Хартија Гроздобер Journaling Scrapbooking Вклучуваат Галакси Фази на Месечината Антички

DEN 263.76
Достапност
Залиха

Она што ќе добиете : ред доаѓа со 176 листови на гроздобер бележник хартија во различни стилови и звуци, вклучувајќи антички скрипта, планетите и на галакси, фази на месечината, простор, универзумот, астрономија, застарена небесните тела, стари статии во весници и реклами, приходи, антички билети и ledgers, стара книга страници и музика резултати; различни видови на хартија, умре сечење и налепници може да го направи вашиот сон да се биде несакана весник планер да се обистини.Неверојатни DIY декорација : гроздобер бележник хартија е комбинација на висок квалитет и ретро изглед; со бележник хартија, можете да DIY вашиот scrapbooks, ракотворби, куршум, списанија, тетратки, фото албуми, подарок пакување, картици, сертификати, покани, поезија свитоци, писма, мапи, средновековен изглед на документи, коверти, менија, тематските партии, организаторите, лаптопи, спални соби, suitcases, вода во шишиња, чаши, мобилни телефони и така натаму.Премиум квалитет : на ретро бележник хартија пакет е преполна со 168 листови на украсни ливчиња и 8 листови на транспарентен ацетат fiberboards печатени со печат колажи и бела чипка tablecloths (7 избрани теми, 176 дизајни, 25 листови за секоја тема); со високо-квалитетни материјали и мат површина за печатење, овие транспарентни ацетат fiberboards се трајни и лесни да лупам исклучување, лесно да се напише и лесно да се печати; големината на гроздобер бележник хартија е за 6.7 x 4.7 инчи / 17 x 12 cm.Мулти-цел употреба : овој лексикон на хартија за полнење е многу погодна за уметност списанија, колажи, mixed media уметност, хартија за сечење, scrapbooks, ѓубре весник planners, куршум списанија, хартија изработката, стари тетратки одлуки, подарок пакување, рачно изработени картички, кутии и пакувања, подароци етикети, дома декорација, стари писма, антички карти, ви благодариме писма, фото албуми, училишни проекти, итн.; создавање на занаетите со нашите бележник хартија им овозможува на вашите производи да имаат ретро ефект и да ги импресионира на примачи.Исклучителен подарок : гроздобер бележник хартија, полна со импресии од стари времиња, може да ви помогне да ја поврати вашата убави спомени и се одлични подароци за уметноста во образованието, годишнини и уметнички проекти; исто така можете да ја испратите бележник хартија за да се фанатици занаетчии, периодични и љубители на вашите пријатели; тоа е, исто така, додаток на вашите лични предмети, која може да помогне да се создаде персоналните соба простор.Карактеристики : Материјал : ацетат, paper Color : како што е прикажано на сликата Големина : 6.7 x 4.7 инчи / 17 x 12 cm Quantity : 176 Package вклучува : 168 листови x гроздобер бележник paper8 листови x транспарентен ацетат fiberboards Notes : Боја разлика може да постои поради различни displays Please вентилација за нив пред да го користите за тие биле спакувани директно по производство, не-токсични, ве молиме да се чувствуваат слободни да го користите.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа