.

.

Горила Playsets 01-1073-Y Излет Дрво Замав во Собата со Зелена Винил Tarp & Извртени Цевка Слајд - Жолта Слајдови, Килибар

Горила Playsets 01-1073-Y Излет Дрво Замав во Собата со Зелена Винил Tarp & Извртени Цевка Слајд - Жолта Слајдови,

DEN 551.76
Достапност
Залиха

На градба е е пре-сече, се пред-изшкуркан, пред-обоени во фабриката.На Излет Дрво Замав во Собата со Винил Крошна и Twister Цевка Слајд доаѓа подготвен-да-соберат со чекор-по-чекор собранието прирачник, сите потребни хардвер, и сите граѓа.дрво кадрирање и 3-3/8" x 5-3/8" x 95" замав зрак.Игра палубата висина од 4 метри, обезбедува доволно простор за децата да си играат под палубата.И посилна, постабилна plsyset е побезбеден playset.Безбедност Очила & Лента Мерка.Ако еден слајд не е доволно, оваа замав поставите има двојно забава со 2 слајдови.Мека гума grippy пластична облога на замав синџири, помага да се спречат pinches Recessed завртки се спречи snagging Meets и/или надминува Американското Друштво на Испитување на Материјали (ASTM) стандарди за безбедност за станбени употреба.Оваа замав поставите пакети забавно-пополнети функции, како на Twister Цевка Слајд, Алпски Бран Слајд, тој Камен Ѕид со Качување Јаже, и повеќе.Сите граѓа е рачно избрани за својата сила и издржливост.Тешки-должност винил крошна нуди заштита на игра палубата и обезбедува сенка.Стил : Tarp Покривот и Цевка Слајд нов ден на претставата е само зад аголот со Излет Дрво Замав во Собата со Крошна & Twister Цевка Слајд од Горила Playsets.Вежба, Клешти, Шрафцигер & Чекан.Слајдовите : 250 кг.Ги исполнува и/или надминува Американското Друштво на Испитување на Материјали (ASTM) стандарди за безбедност за станбени употреба.Доаѓа подготвен-да-соберат со чекор-по-чекор собранието прирачник, сите потребни хардвер, сите граѓа е пре-сече и се пре-изшкуркан во фабриката - дури и на главните греди се пре-drilled да се намали времето на собранието.Замав Зрак Вчитување Тежина" 425 lbs.Вдлабнати завртки се спречи snagging.Нашите бран слајдови функција солидна еден бран дизајн, широка слетување кревет и највисок страни за максимална стабилност и безбедност.Лулашката синџири се исто така безбедност обложени да се спречи pinching на малите прсти.Cedar е природно отпорна на гниење, распаѓање и инсекти штета.Нашите замав синџири се оценети да 800 фунти.Поставен дизајн е спакувани во компактен стапало, кој се вклопува во речиси секој двор.Мека гума grippy пластична облога на замав синџири, помага да се спречат pinches.Посебно УВ-инхибитори ги направи топлина и згаснат отпорни на директна сончева светлина.Вежба, Клешти, Шрафцигер & Hammer1/8" вежба bit Adjustable Wrench1/2" и 7/16" Sockets Phillips Малку & Столар Square Safety Очила & Лента Мерка.Нашите себе-засилен слајдови се направени со повеќе пластика за супериорна сила.Прилагодлив Клуч.Повеќето од хардверски компоненти кои ќе ги добиете се исти како и комерцијални одделение единици. 1/2" и 7/16" штекерите (подножјата).Трапец Бар : 125 кг.На Делукс Зелена Винил Крошна штити игра палубата и обезбедува сенка.Филипс Малку & Столар Квадратни.Дури и главните греди се пре-drilled да се намали времето на собранието.Мека гума grippy пластична облога на замав синџири, помага да се спречат pinches и вдлабнати завртки се спречи snagging.Вклучува алпската бран слајд, Тунел Twister Слајд, камен ѕид со качување јаже, безбедно влегување скала, 2 појас во расположението, трапец замав, изградена-во песокот област, воланот, и телескоп обезбеди децата со многу игра опции.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа