.

.

Fatworks, Премија Образован, Трева-Фед Ghee, Микро-Серија Изречена за Чувствувате Вкус, WHOLE30 ОДОБРЕНИ, Кето, Paleo, 7.5 оз.

Fatworks, Премија Образован, Трева-Фед Ghee, Микро-Серија Изречена за Чувствувате Вкус, WHOLE30 ОДОБРЕНИ, Кето,

DEN 454.80
Достапност
Залиха

НАЈВИСОК КВАЛИТЕТ парична КАЗНА ФИЛТРИРАНИ ОБРАЗОВАН GHEE : Направена во мали серии од Органски Образован Путер исклучиво од крави одгледуваат на U. S. Мали Семејни Фарми.Лактоза и Глутен Слободни.Никогаш не се хранат зрна, Без Конзерванси, Без Антибиотици и Без Хормони.Одлично за Ајурведа , Paleo, Кето, Whole30, AIP и WAP начин на живот.Се ГОТВИ СО FATTITUDE : Готвење со ghee стана доста популарен и за голема причина, ghee има природно висок чад точка, што го прави совршен за висока топлина seering, флеш пржење, печење и печење.Уживајте во ghees карактеристика вкусни вкус.Fatworks ghee не е waxy, како и други национални брендови.ТЕСТИРАНИ ЗА ДОБРИ НЕШТА : Нашата Органски Образован Ghee е серија на тестови за свежина и содржи неверојатни асортиман на важни хранливи состојки, вклучувајќи ги и Витамини А, Е, Д, Б12, Омега-3, како и Butyric Adic, CLA, capric, caprylic, и caproic киселина, и многу енергија снабдување MCT е.ПРИЈАТЕЛИ НЕ ДОЗВОЛУВАЈТЕ ПРИЈАТЕЛИ ЈАДАТ ИНДУСТРИЈАЛИЗИРАНИТЕ СЕМЕ МАСЛА : Совршена замена за високо оксидативниот маслиново масло и индустријализираните семе масла.Путер и масло алтернативни дека е одлично да се над 420 степени.Одлично за пан-пржење, без да се грижите за горење како путер не во голема топлина.КОРИСНИ СУГЕСТИИ И НАШАТА ГАРАНЦИЈА : Одлична за додавање на вашето "зголеми" или "путер" стил кафе.Неверојатни за печење и пуканки премногу.Обидете едноставно да се шири на леб со сол.Може да дојде течност во текот на летото, но фирмите до откако ќе се добива назад во фрижидер.Ако ghee не е на ваше задоволство нас контакт и ние ќе рефундирање.Важечка, ако Fatworks е на продавачот.Големина : 7.5 Унца (Пакување од 1).

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа