.

.

LEIMO KPARTS 6 Стапки Пропан Адаптер Црево 1 lb 20 lb Конвертор Замена за Вебер Q1200 Q1000 Гас Скара, Одговара за QCC1/Type1 Резервоарот се Поврзете со 1 lb најголемиот Дел Преносни Апар

LEIMO KPARTS 6 Стапки Пропан Адаптер Црево 1 lb 20 lb Конвертор Замена за Вебер Q1200 Q1000 Гас Скара, Одговара

DEN 787.20
Достапност
Залиха

Безбедно и направени од квалитетен материјал, обезбедува долгорочна употреба во согласност со излез/ефикасност. 2 : Проверите и да бидете сигурни дека се Пропан Адаптер црево е далеку од ОТВОРЕН ОГАН пред да ја инсталирате на вашиот апарати.ИНСТАЛАЦИЈА Кука вашиот 1lb пропан апаратот со 20lb пропан резервоарот.За да се гарантира 100% клиентите задоволство, ние прифаќаме безусловна врати услуга и 1 Година Гаранција, ве Молиме контактирајте со нас ако има било каков квалитет или друг проблем.ИЗДРЖЛИВИ И ТЕЧЕЊЕ-СЛОБОДЕН ПРОПАН КОНВЕРЗИЈА ЦРЕВО : Овој Висок Притисок за пропан црево користи највисок квалитет гума за да се обезбеди можете безбедно истекување слободни работата, обезбедувајќи одлична времето отпор. 1 : бидете сигурни дека сите вклучите врски се ЦЕЛОСНО ТОЧНА. 3 : да се Чува на Пропан црево далеку од ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА.Ова ќе се конвертира 1lb адаптер со 20lb тип фитинг и веднаш ќе започнете заштеда на пари, место, и време!.И месинг фитинг одговара за 1lb пропан апаратот.ДУВАЧКИОТ ВРСКА : На пропан црево адаптер користат Трајни солидна месинг обезбеди безбедна конекција, резервоарот врска има одлична безбедна конекција и издржливост, долготрајни.Поврзете се на крај со црна пластика конекција со вашиот поголеми пропан резервоарот и поврзете го другиот крај на вашата оригинална 1lb пропан адаптер.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа