.

.

Marky е италијански Сирење Избрани на Подарок Кутија – 5 Сирења Мостра – Gorgonzola Piccante, Gorgonzola Linea Oro, Pecorino Романо, Pecorino Toscano Stagionato, Pecorino Toscano - Само сирење е вклучен

Marky е италијански Сирење Избрани на Подарок Кутија – 5 Сирења Мостра – Gorgonzola Piccante, Gorgonzola Linea

DEN 2398.80
Достапност
Залиха

Само сирење е вклучена.Асортиман на свет-класа италијански сирење содржи : .Gorgonzola Piccante DOP италијански Сирење (0.5 lb.) и Gorgonzola DOP Linea Oro (0.5 lb.).Pecorino Романо италијански Овчо Сирење (0.5 lb.).Pecorino Toscano Stagionato DOP италијански Овчо Сирење (0.5 lb.) и Pecorino Toscano италијански Овчо Сирење (0.5 lb.).Marky е италијански Сирење Избрани Кутија доаѓа во Расклопна Кулер Торба.СЛЕДНИОТ ДЕН ИСПОРАКА ако цел поставени понеделник - четврток пред 1pm EST.Контактирајте не доколку сабота.Добро за 72 Часа Транзит Време.Чувајте ги во Фрижидер 38 F или подолу.Асортиман на свет-класа италијански сирење содржи : Gorgonzola Piccante DOP италијански Cheese Gorgonzola Piccante DOP е мека, возраст, пастеризирано, сина, кравјо млеко сирење од Италија. "Piccante" се преведува како "зачинета" во италијански.Оваа Gorgonzola е уникатен, благодарение на својата подебели кората и повеќе crumbly текстура од Gorgonzola Долче.Gorgonzola DOP Linea Oro Mild природата на Linea Oro DOP Gorgonzola со својата нежна топење вкус е совршен избор за сите palates.Оваа свежа и хармоничен сирење може да има променлива избор на гурмански препарати.Pecorino Романо италијански Овци Cheese Pecorino Романо е тешко, овчо млеко сирење од Италија.Pecora во италијански значи овци и Pecorino Романо е еден од Италија најстарите сирења.Легендата вели дека некој овчар полни својот колба со овчо млеко пред долго патување и движење во текот на патувањето, предизвика млеко да се природно да ферментира.Pecorino Toscano Stagionato DOP италијански Овци Cheese Italian Pecorino Toscano е традиционална, тешко, овчо млеко сирење од Италија.Тоа е фирма и во густа текстура со сложена, налудничав вкус.Pecorino Toscano е млада овчо сирење, само околу 40 дена стар кога тој пристигнува на нашите брегови.Поради тоа што е младо сирење, неговиот вкус е малку дискретно, речиси срамежлив.Pecorino Toscano италијански Овци Cheese This Pecorino се произведува во Val d'Orcia (сиена ја) под строг надзор на Consorzio на Pecorino Toscano.Неговиот вкус е богата, густа, и налудничав со прекрасен селски заврши.Тоа е на возраст од околу 2 месеци и има цврста текстура и бавни заврши алудирајќи на butterscotch.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа