.

.

Dimplex 1/3-Фаза Индустриска Единица Грејач со Вграден-во Термостат и Контактор, Модел: EUH10B34CT 240/208V, 10/7.5 kW, Бадем

Dimplex 1/3-Фаза Индустриска Единица Грејач со Вграден-во Термостат и Контактор, Модел: EUH10B34CT 240/208V, 10/7.5

DEN 562.32
Достапност
Залиха

ПРИЛАГОДЛИВ : Вклучува заградата кој им овозможува на плафон или на ѕид монтирање, плус зглобот и стожерот на директна топлина, каде што тоа е најпотребно.ИЗДРЖЛИВИ : Нашата грејач е направен со боени да се спротивстави на исчезнува и абразија додека моторот е тешка должност, континуирана работа, целосно ограден, термички заштитена со трајно се подмачкани топката лежишта.КОНТРОЛА : Направен со термостат за контрола и фан одлагање да го користите остаток на топлина по елемент исклучува.СТРУЕЊЕ : Направени со 5-начин прилагодливи louvers и дизајниран така што фан големина и теренот е исти со моќ и брзина на единицата за да се оптимизира CFM, струење, температура, и спокојство.ОДГОВАРА : Идеален за retrofit или нови градежни која исто така доаѓа со таванот закачалка протезата со изборен ѕид заградата на располагање.Големина : Модел : EUH10 B34 CT) 240/208 V, 10/7.5 k W | Боја : Бадемово Таванот закачалка заградата се вклучени, факултативна ѕид заградата на располагање, како и, оваа стапка им овозможува на вртливата движења/.Вграден-Во прилагодливи термостат за сите модели.Фан големина и теренот е исти со моќ и брзина на единицата за да се оптимизира CFM, струење, температура се зголеми, и спокојство.Моторот е тешка должност, континуирана работа, целосно ограден, термички заштитена со трајно се подмачкани топката лежишта.Пет-начин прилагодливи louvers да се насочи струење.Боени противи бледнее и триење.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа