.

.

Американската Фабрика Размена Monstera Adansonii Швајцарско Сирење Во Живо Растение, 4 Тенџере, Зелена

Американската Фабрика Размена Monstera Adansonii Швајцарско Сирење Во Живо Растение, 4 Тенџере, Зелена

DEN 1175.76
Достапност
Залиха

Донесе инспирација во вашиот дом или канцеларија, со широк спектар на мали и големи растенија.Ве молиме осигурајте се дека ќе ги нарачате и да се добие Американската Фабрика Размена на растенијата, се испраќаат и се продаваат од страна на .Швајцарско сирење лоза го прави совршен зимзелени houseplant и за почетници и на експерти, бидејќи тоа е лесно да се грижи за и егзотични во изгледот.Секој лист е полн со природни овален облик на дупки нарекува fenestrations дека заработи на растенијата Својот прекар.Бидејќи ова е бавно растечко растение можеби само треба да repot секоја друга година.Швајцарско сирење лозата сака да се искачи на акциите или пергола или алтернативно прави една прекрасна виси на растенијата како лозите ќе каскада надолу без поддршка за да се качат.Бидејќи тоа не растат толку брзо и толку голема како Monstera Deliciosa, тоа е совршен за помали простори.Секое растение рака бере и внимателно спакуван за испорака за вас.Можете да се види зошто тие го нарекуваат ова "фабрика Швајцарско сирење".Добро за вашето здравје, а НАСА студија идентификувани Areca како еден од најдобрите воздух прочистувачките растенија за да се отстрани штетните хемикалии од воздухот во вашиот дом.Тоа е лесно да расте и tolerates на слаба светлина.Ова растение расте во 4" пластични бебе соба сад и мерки од 8-11" Инчи висок од дното на тенџерето на врвот на fronds.Помали, но сепак големо влијание.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа