.

.

Колумбија Жените Небесна Вест

Колумбија Жените Небесна Вест

DEN 2399.76
Достапност
Залиха

Бура-Лајт ДП II 100% полиестер, Вкусен Куп 100% полиестер, Omni-Топлина™ Рефлексивни поставата 100% полиестер, синтетички надолу за 100% полиестер.Увезени.Патент затворање.Машина За Миење.OMNI-ТОПЛИНА : Нашиот патентиран Топлина Рефлексивни облека се крајната тело топлина за управување со системот за отворено перформанси.Внатрешната обвивка се состои од нашите метален dot моделот дизајниран за да ја задржат топлината, додека дише ткаенина dissipates влага.НАПРЕДНА ТЕХНОЛОГИЈА : На вест карактеристики вода отпорни ткаенини, за да се задржи суви и заштитени, како и нашата единствена термички рефлексивни поставата дизајниран за да бидете екстра топло и toasty.КОЛЕЏ СТИЛ, КЛАСИЧЕН ОДГОВАРА : Ова се жените е отпорен на вода вест карактеристики вашиот омилен колеџ везени логото, со намалување на силуета и класичен одговара за удобно топлина и заштита за време на ладно сали.ПРАКТИЧНИ ФУНКЦИИ : Ова се жените е отпорен на вода лесни вест карактеристики кадифен наредени целосна јака, внатрешна безбедност џеб и две zippered страна џебови за да се задржи важни предмети и рацете безбедна и пријатна.ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА : Колумбија е внимание на детали е она што ги поставува нашата облека, освен.Впишување само на највисок квалитет на материјали, експерт крои и изработка.Ова е долготраен вест ќе уживате за сезони за да се дојде.Сигурни да се колеџ фаворит, и нашата Небесна Вест ги комбинира вашите омилени колеџ со активна намали и термички технологии за да се задржи топло и суво.Направена од отпорен на вода школка, обрабени со нашите Omni-ТОПЛИНА термички рефлексивни обвивка, и се одликува со синтетички надолу изолација, ќе може да смета на оваа вест да се задржи топло и удобно кога времето добива лути.Ќе ви се допаднат чувство на кадифен наредени целосно архивиран јака обрабени со пријатна куп руно.Се одликува со внатрешна безбедност џеб и две zippered џебови надвор пред да се задржи на раце топли и важни елементи безбеден.Едноставна вест дизајн држи јадрото топло, истовремено овозможувајќи за активно се користи во широк опсег на температури.Оваа пролет, есен и зима вест е достапен со повеќе колеџ логоа и во различни големини.Активни Се Вклопуваат.За да се обезбеди големина можете да изберете е во право, да ги користат нашите големината на табелата и следниве мерење инструкции : За градите, мерка во потполност дел на градите, под мишките и во текот на плешките, одржување на лента мерка фирма и ниво.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа