.

.

Ahara Rasa Ванила Сон Навистина Grassfed Ghee, Лактоза & Казеин Слободни USDA . Без Сол, Нема GMOs. Произведено во САД. Благосостојбата на животните, Одобрени, 19oz

Ahara Rasa Ванила Сон Навистина Grassfed Ghee, Лактоза & Казеин Слободни USDA . Без Сол, Нема GMOs. Произведено

DEN 1612.80
Достапност
Залиха

Ние бавно се готви целата ванила грав семе директно во нашите ghee.Со автентичен вкус и текстура, има навестувања на карамел и природни сладост, нашите Ghee е вистински договор!Нашите ghee е уметничките изработени во мали серии преку отворен пламен, по античките метод кој ги зачувува здравствени придобивки и се заклучува во питу свежина.Ве молиме да допрат до нас директно, ако е можно.Направена со користење на традиционалното Ајурведа Методи.Не содржи глутен, GMOs, шеќер, сол, хормони, антибиотици, или вештачки вкусови.Придобивки : Јадев вашето тело и да се изгради вашиот имунолошки систем преку ЧИСТА, Трева-фед Ahara Ghee да пресилвам вашето мозокот и телото со користење на тоа како замена за путер или масло во својата редовна готвење или во рецепти со колаген, коска супа, или XCT масло.Ќе не изгори како путер.Ова е "не-традиционални" но, еј, тоа е Ванила Ghee!Прекрасната малку црн точки ќе го видите се само среќни ванила-грав-добрина!Користете го како се шири, на топла житарки, путер-кафе, или чај, за печење, за надеж за печење листови и тави и за пржени и скара овошје!.Шеќер-слободни и хидрати- - - - слободно, тоа е одлично за луѓе по ketogenic или кето исхрана или слични ниски хидрати диети.Сертификати : Благосостојбата на Животните, Одобрени, 3rd Партија Grassfed уверение, Направени од Не-ГМО, проверена путер, дел од средствата за поддршка На Позелен Свет : непрофитна подобрување на транспарентност и одржливост на системот за храна.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа