.

.

Имајќи Челик Намалување Черупка Адаптери Имајќи Челик Арбор Дупка на Клупата Мелење Тркала Додатоци 3PCS

Имајќи Челик Намалување Черупка Адаптери Имајќи Челик Арбор Дупка на Клупата Мелење Тркала Додатоци 3PCS

DEN 720.00
Достапност
Залиха

Намалување на Черупка Адаптери е направен од имајќи челик материјал, по висока фреквенција изгасне, тоа не е лесно да се деформира или пауза, и може да се користи за долго време.Различни големини на Носечка Челична Мелење Дискови Адаптер направи употреба на клупата брусилки променлива, со тоа заштеда на трошоците.Мелница Арбор Вратило Ракав има три различни внатрешен дијаметар, имено 1/2 x 5/8 x 1 инч, 5/8 x 3/4 x 1 инч, и 3/4 x 1 x 1 инч.Инсталација на Мелење Тркало, Намалување на Черупка Адаптер може да се балансираат на мелење тркала, намалување на вибрациите за време на ротација, триење коефициент е мал, и нема бучава.Мелница Арбор Адаптер структура е едноставна, обично се користи за високо-прецизност обработка, погоден за 1-инчен широк клупата мелење тркала.Description Reducing Черупка Адаптери е направен од имајќи челик материјал, имајќи челик материјал, висока фреквенција борбата против третман, носат-отпорни, и издржливи, и не бара честото одржување.Тоа нема да се деформира или не толку лесно како и традиционалните пластични bushings.Features Reducing черупка адаптери-Боја : Како што е прикажано.-Материјал : Имајќи челик.-Големина : 1/2 x 5/8 x 1 инч,5/8 x 3/4 x1 инчен,3/4x1 x 1 инч.Забелешка : Поради разликата во екранот и светлосни ефекти, вистинската боја може да биде малку поинаков од сликата.Поради прирачник за мерење, ве молиме овозможи 1-3 cm отстапување.Пакет Including3 * Намалување на черупка адаптери.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа