.

.

Gamenote Двојно Двострано Магнетни Писмо Одбор - 2 во 1 Азбука Магнети Следење на Одборот за Години ABC Букви Големи & Мали букви Практикување

Gamenote Двојно Двострано Магнетни Писмо Одбор - 2 во 1 Азбука Магнети Следење на Одборот за Години ABC Букви Големи

DEN 647.76
Достапност
Залиха

2 Двострано Одбор : Горниот случај, од една страна и мали букви, од друга страна.На самогласки во црвено и согласници во сино се погодни за децата да научат изговор и граматика.Одлична Алатка да се Учат на Пишување : Деца користејќи го специјалното пенкало им помогне да остане на удар - и тие сакаат да се слушне и да се види на метал монистра pop-up како одат тие.Тогаш тие можат да ги користат нивните прст за да ги избрише секоја буква.Со низа мозочен удар и патека на ветер настава водич до секоја азбука карактер.Издржливи s пишување и когнитивната способност, учат и господар форми на големи букви и мали букви, го стимулира фината моторика вештини и развива рака-око координација.Како да го користите : Употреба на магнетен пенкало да се пронајдат над буквите.Како ќе се пронајдат над секоја буква, а мушка ќе се појави на површината откривање на буква како што трага - и децата сакаат да се слушне и да се види на метал монистра pop-up како одат тие.Потоа може да користите прст за да ги избрише секоја буква.Со низа мозочен удар и патека на ветер настава водич до секоја азбука карактер, дозволете им на децата да научат правилно мозочен удар на букви.Двострано Азбука Одбор ×1. Перо Пенкало×1. Вежба дете s пишување и когнитивната способност, учат и господар форми на големи букви и мали букви, го стимулира фината моторика вештини и развива рака-око coordination How да го користите : Употреба на магнетен пенкало да се пронајдат над буквите.Како ќе се пронајдат над секоја буква, а мушка ќе се појави на површината откривање на буква како што трага - и децата сакаат да се слушне и да се види на метал монистра pop-up како одат тие.Потоа може да користите прст за да ги избрише секоја буква.Со низа мозочен удар и патека на ветер настава водич до секоја азбука карактер, дозволете им на децата да научат правилно мозочен удар на букви.Двострано Азбука Одбор ×1 Stylus Пенкало×1. Gamenote Магнетни Следење на Одборот се создаде забава начин за вашите деца да научат како да пишуваат латиница(горниот s прст.Тоа е голема образовни играчка за градинка, предучилишните и homeschooling, како совршен подарок за вашите малечки.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа