.

.

Biggun 20 компјутери Стриже Игли + 20 компјутери Cotters Игли за Snowblower - 738-04124 и 714-04040 Замена на Смолкнување Pin Колекции Компатибилен со MTD Занатски Младенче Кадетската Троја B

Biggun 20 компјутери Стриже Игли + 20 компјутери Cotters Игли за Snowblower - 738-04124 и 714-04040 Замена на Смолкнување

DEN 335.76
Достапност
Залиха

Доволно количество : Секој пакет вклучува 20 поставува на цврстина на смолкнување pin и cotters pin во доволни количини, што е доволно за вашата секојдневна употреба и за замена во зима.Прилагодлива модел : Нашата cotters иглички & стриже pin колекции модели се 738-04124 и 714-04040, погоден за MTD Занатски Младенче Кадетската Троја Bilt snowblowers.Добра компатибилност : Можете да ги користите нашите производи на различни машини.Тие се компатибилни со различни MTDs, двор машини, двор работници, снег компресори и тревникот трактори.Сигурен квалитет : Нашата стриже иглички и cotter иглички користиме високо квалитетни метал суровини, кои може да се рѓа-доказ и отпорни на корозија.Внимание : ве Молиме консултирајте се со вашиот машина упатство пред да нарачате за да бидете сигурни на замена на делови се точни.Спецификација : - Пакет се вклучени : 20 златна стриже игли + 20 сребро сплит иглички.- Материјал : Метал.- Големина : Стриже Игли : 0.5" x 1.6"Cotter Игли : 0.5" × 1.3" .- Модел : 738-04124 и 714-04040. Совети : усогласување на нокти со оската на pin и потоа нежно да го допрете дел од стар pin кои се заглавени во снегот компресор вратило со нокти и чекан и излегува лесно.Можете исто така ќе треба да бидете сигурни дека на роторот дупка е во согласност, па тоа се усогласува со опруга.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа