.

.

Калено Стакло Екран Заштитник Foils за 2021 Elantra за Навигација на Екранот 9H Цврстина Анти-Експлозија & Нула HD Јасно Hyundai GPS LCD екран на Допир Заштитна Фолија (2021 Elantra)

Калено Стакло Екран Заштитник Foils за 2021 Elantra за Навигација на Екранот 9H Цврстина Анти-Експлозија & Нула

DEN 1245.60
Достапност
Залиха

????Оваа Калено Стакло е дебела и направени со висок квалитет хемиски третирана транспарентен калено стакло.Пауза за заштита и шок отпор. ????Површината на калено стакло има цврстина на 9 H, три пати посилен од редовните PET) филм. ????На калено стакло има oleophobic слој, кој го спречува отпечатоци од прсти и други загадувачи и го прави филмот лесно да се чисти. ????На калено стакло е обложена на задната страна со силна силикони лепило што го прави лесен за инсталација и придава филмот цврсто па како да не влијаат на екранот на допир е чувствителност. ????Ако скршен, со калено стакло паузи во мали парчиња кои не се остри, што го прави побезбеден од други производи од стакло.Aillestuo Калено Стакло Екран Заштитник за Hyundai Elantra. 1. Компатибилен : 2021 Hyundai Elantra 2. Повторливи Инсталација : Голема adhesiveness прави инсталација меур-бесплатно, лесен и удобен.Ако таму е самото место, меур, или одделот кои не се придржуваат, излупете го и избришете место, се смени неговата позиција, а потоа тоа ќе се држиме до екранот повторно автоматски.3. Чувствителни на допир : Мошне одговорно и чувствителни допирање перформанси направи вашиот екран осетлив на допир функционира непречено и работи брзо.4. Нула Доказ : 9 H Цврстина, потешко од нож е ножот.може ефикасно да се заштити вашиот јасен екран заштитник од копчињата и ножеви ефикасно. 5. Високо ниво на Транспарентност : 99.99% транспарентност на овој екран заштитник задржува оригиналниот на осветленоста на екранот.Можете да уживате во голема гледање искуство со максимална резолуција. 6. Smudges и Отпорна на Отпечатоци од прсти : На hydrophobic oleophobic слој во голема мера го намалува smudges и отпечатоци од прсти на вашиот екран заштитник.Можете да одржите вашиот екран чисти од едноставна избрише.Пакетот Вклучува : 1 × Екран Заштитник; 1 × Додатоци Комплет;Совети : Бидете сигурни дека вашиот екран е оригинален, не собраа Пред инсталацијата, pls усогласување на екранот првиот Pls се јавите на продавачот,ако не сте задоволни со производот, Тоа е подобро да додадете опишан проблемот и слики, ние ќе ви ги даде најдобрите резолуција во 24 часа;.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа