.

.

Магнетни Букви и Броеви 286 КОМПЈУТЕРИ Set Двострано Магнетна Табла ABC Учење и Правописот Пена Писмо Магнетни Писмо Поставите Погоден за Деца Наставници и Училишта

Магнетни Букви и Броеви 286 КОМПЈУТЕРИ Set Двострано Магнетна Табла ABC Учење и Правописот Пена Писмо Магнетни

DEN 671.76
Достапност
Залиха

СОВРШЕН ЗА ВАШЕТО ДЕТЕ : Еден од најголемите предизвици на основното училиште е за учење да се пишува и запишува.Со цел да им помогне на децата да научат азбуката и форма нивниот прв реченици, ние дизајниран специјално училиште магнетни писмо и одборот дуо кое ќе ве натера учење на основите на читање и пишување лесно и забавно.ПОСЕБНИ СКЛАДИРАЊЕ : Со цел да ги учат вашите деца како да бидат повеќе организирани, имаме вклучени специјална азбука за складирање кутија со различни прегради за писма, како и посебно место за двојно магнетна табла.На овој начин, транспорт на правописот во собата е лесно и земајќи го во училиште е по едно парче торта.ЕКСТРА ГОЛЕМИ ПАКЕТ : Правопис е голем предизвик и вашето дете заслужува да ги има најдобрите ресурси.Тоа е причината зошто ние се вклучени во посебен правопис кутија 208 писма, бела табла, посебно пенкало и еден гумичка, па деца може да се научи и азбуката и самуил.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ на МАТЕРИЈАЛИ : Затоа што вашите деца го заслужуваат најдоброто, ние сме сигурни дека азбука учење играчка поставена е безбедно за употреба, се изработени од еко-пријателски ЕВА пена со целосна магнет на грбот.Буквите нема да се прекине и да се нетоксични, се погодни за дете на возраст од 3 години.го изберат правото писма.ја сочинуваат зборовите.повтори сè како што многу пати колку што е потребно сите со завршување на реченици со помош на маркерот што може да додадете гол.Еден од најголемите предизвици на основното училиште е за учење да се пишува и запишува.Со цел да им помогне на децата да научат азбуката и форма нивниот прв реченици, ние дизајниран специјално училиште магнетни букви и одборот дуо кое ќе ве натера учење на основите на читање и пишување лесно и забавно.Нека деца : .го изберат правото lettersmake до wordsredo сè онолку пати колку што е потребно сите со завршување на реченици со помош на маркерот што може да додадете гол.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа