.

.

Милијарди Лимонска Киселина 2 Фунта - Чиста Храна Одделение НЕ-ГМО Проект ЗАВЕРЕН (2 Фунти)

Милијарди Лимонска Киселина 2 Фунта - Чиста Храна Одделение НЕ-ГМО Проект ЗАВЕРЕН (2 Фунти)

DEN 239.76
Достапност
Залиха

Парична казна гранули НЕ-ГМО, лимонска киселина е кујна од суштинско значење се користи во зачувување, ароматичните, и целосно чистење; се зачувува Витаминот C содржината на прехранбени производи.Уверение Од Пченица Слободни.Додава на кисели или кисело вкус на месо, бонбони, газирани пијалоци и сладолед.Тоа води овошје и зеленчук свежа и вкусна храна.Совршен за занает одлуки, бонбони одлуки, p H вредноста, омекнување на водата, и многу повеќе!.Совршен за бања бомби, што се користи како главна состојка заедно со поддршка сода (натриум бикарбонат) да се направи бања бомби fizz далеку!!.Помага во sprouting, конзервирање, сушење или замрзнување, леб изработка, чување, и jarring.Исто така, може да се користи како природен чистење агент.Спакувани во нашите НОВИ трајни resealable застане торба кој овозможува долго и безбедно складирање.Достапни во 1, 2, 5, 10 & 50 фунти.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа