.

.

Roylco R5910 Животинско X-Зраци, 8 x 10, 28 Парчиња

Roylco R5910 Животинско X-Зраци, 8 x 10, 28 Парчиња

DEN 521.04
Достапност
Залиха

Вистински X-зраци се тешки.Одличен начин да дознаете за коскената структура.Појавување на слика картички се вклучени.Земја на потекло : Канада.Студија сличностите и разликите меѓу животните.Испита реалниот x-зраци печатени на јасни, тешки-должност пластика, покажува цицачи, рептили, риби, amphibians и птици.Вклучува : 14 x-зраци, 14 појавување на слика картички, до 8 x 10" (10 x 25 см) и наставник водич.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа