.

.

Езерцето Вода Почиста & Clarifier | Моќни 3 во 1 Биоактивни Третман [Третира до 4 Милиони литри]

Езерцето Вода Почиста & Clarifier | Моќни 3 во 1 Биоактивни Третман [Третира до 4 Милиони литри]

DEN 7151.28
Достапност
Залиха

3-во-1 МОЌ ЗА КРИСТАЛНО бистра ВОДА : Алги Алигатор моќен биологија спречува/намалува алги, го елиминира muck, се зголемува вода јасност.и го намалува фаул стои на вода мирис.БЕЗБЕДНО и МОЌНИ : Пливање, миленичиња и риба безбедно.Произведени во Американската ФДА заверена објект осигурување на чистота и consistant перформанси.Содржи најширокиот спектар на сите природни biologic видови.Ја ВРАЌА & ОДРЖУВА РАМНОТЕЖА : Големи тела на постојани вода се акумулира органски отпад кои растенијата врз основа организми се хранат, што резултира во микро-погон врз основа на милта.Нашата формула содржи милијарди инженерните биолошки културите кои се вари органски отпад одржување на вода кристално јасни.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА & БРЗО ДЕЈСТВУВАЊЕ : Содржи 30 watersoluable пакети кои се третираат на еден acrea езерцето за два месеци, ( 4 милиони литри).Нема потреба да купат езерце drege и езерото производ да уживаат во убава и здрава езерцето.Алги Алигатор го прави сето тоа.МУЛТИ-ЦЕЛ ПЕРФОРМАНСИ : Совршен за лагуни, мали езера, плажи, shorelines, потоци и многу повеќе.Алги Алигатор пакети лекување на една акра (44,000 sq ft) на езерцето површина, под претпоставка дека во просек езерцето длабочина од 6', за два месеци.Секој месец место 15 Алги Алигатор пакети како рамномерно врз површината на водата што е можно.На пакети кои се дизајнирани за брзо потоне во место, создавајќи мрежа систем во езерцето.Алги Алигатор решава три заеднички езерото проблеми : се намалува & спречува алги, се зголемува вода јасност, и го намалува дното muck.Алги Спречување/намалување : Алги станува проблем кога има се повеќе хранливи материи во водата од езерото може да handle.By додавање на Алги Алигатор, што се зголемување на езерцето е способност да се вари овие дополнителни хранливи материи.Вода Јасност/Мирис контрола : Вода јасност и алги превенција се поврзани.Кога ќе се намали содржината на органски материи во водата колона, вие не само што ќе ги преземе храна извор далеку од алги, вие природно се појасни вода и намалување на смрдеата.Muck Намалување : Секој пакет содржи седум концентрирани biologic таблети, кои се консумираат дното muck каде што се земјиште.Биологија, се додава во вода сите месец долго, заедно со muck намалување.Создавање на пробиотик "жешки точки" таблетите се консумираат до 2" на органски дното muck месечно.Насоки : За најдобри резултати, се започне со третманот во пролет, кога температурата на водата достигнува 50 F.Не користете го во комбинација со algaecide.Секој месец место 15 Алги Алигатор пакети како рамномерно врз површината на водата што е можно.На пакети кои се дизајнирани за брзо потоне во место, создавајќи мрежа систем во езерцето.Прекинете со употреба кога езерцето температура паѓа под 50 F.Безбедно за добиток, птици, домашни миленици, риба, животинскиот свет и животната средина.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа