.

.

Chocti Чоколадо Ghee се Шири од 4 и Срцето, 12 Унца, Трева-банката на федерални резерви, Лактоза-free & Хималаите Розова Сол Трева-Фед Ghee Путер од 4 & Срце, 9 Унца, Кето, Пасиштата

Chocti Чоколадо Ghee се Шири од 4 и Срцето, 12 Унца, Трева-банката на федерални резерви, Лактоза-free & Хималаите

DEN 539.52
Достапност
Залиха

Гориво Среќен Четвртиот & Срце е artisanal храна бренд со седиште во Лос Анџелес.append Child(b)}}}();a=a.Ги направила и првите серија на вкус ghee додека да експериментира во кујната во 2006 година.document,this,празнина 0);"/> Ghee за Секоја Прилика Револуционизира ghee е кулинарски потенцијал со различни вкус infusions добиени од само со највисок квалитет состојки, вклучувајќи Хималаите Сол, Мадагаскар Ванила Грав, Калифорнија Лук, и Куркума.Внимателно направена од cacao, датуми, и нашите Мадагаскар ванила грав ghee, тоа е вкусен, хранлив начин да го надградите вашиот провизии и заличи вашиот ден. "Chocti"доаѓа од Санскритскиот збор shakti, што значи промена и зајакнување.Висок Чад Точка (485 степени) Ghee е совршен масло за готвење и може безбедно да се готви со дури и на високи температури, додека задржување на неговите корисни својства и ја вгради вашата чинија со вкусна вкус на путер.Производ 1 : ВИСТИНСКИ СОСТОЈКИ : Нашата Chocti се Шири е 70% чоколадо и направија со 4 b.Raquel лично извори секоја состојка, селектирање само на најдобрите достапни." За Подигнување се Опише вашиот производ во 3 зборовите.Богати со Омега-3, CLA, и Киселина маслен.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа