.

.

АНТИЧКИТЕ ОРГАНСКИ Органски Ghee од Трева-фед Крави - 8 Fl Мл | Пакет од 6

АНТИЧКИТЕ ОРГАНСКИ Органски Ghee од Трева-фед Крави - 8 Fl Мл | Пакет од 6

DEN 2590.80
Достапност
Залиха

100% ОРГАНСКИ USDA/CCOF/КОШЕР УВЕРЕНИЕ.ВРХОВНИОТ МАСЛО ЗА ГОТВЕЊЕ СО ВИСОК SMOKEPOINT ВО 485 СТЕПЕНИ.ЛАКТОЗА, КАЗЕИН & ГЛУТЕН СЛОБОДНИ СОДРЖИ ТРАГИ НА ОМЕГА 3, 6, 9, ВИТАМИНИ A, D, E & К НАПРАВЕНИ СО ПУТЕР ОД ТРЕВА-ФЕД И PASTURED КРАВИ. 6 PACK 8 FL МЛ ТЕГЛА.Античките Органски Ghee е премиум масло за готвење прослави за нејзиниот вкус, нутритивни придобивки, и лековити квалитети—тоа е за разлика од било кој друг ghee на пазарот денес.Нашите Ghee е рачно направена преку отворен пламен и се направени во мали серии, обезбедувајќи ви секогаш ќе се freshest Ghee.Со бескомпромисна определба за квалитет и опсесивно внимание на детали, ние гарантираме дека нема да најдете повеќе чиста, подобро дегустација Ghee.Ghee е комплетно дестилација на путер— крајниот резултат на еден долг, бавен, внимателен појаснување процес кој ги отстранува сите влага, лактоза и казеин, што го прави целосно полица стабилна И совршен избор за луѓе кои неподносливост на лактоза.Разликата помеѓу Ghee и појасни путер лежи во нивниот вкус и полица стабилност : Ghee е супериорен во однос на двете точки Ајурведата признава ghee како суштински дел од балансирана исхрана и се смета за најдоброто масло може да се јаде.Тоа е се користат со векови како дигестивниот и елиминација помош, за енергија, сексуална виталност, кожа и здравје на очите, како лубрикант за зглобови и за alkalizing крвта.Се состои од широк спектар на краток, среден и долг синџир на масни киселини, Ghee содржи Омега 3 и Омега 9 есенцијални масни киселини, заедно со витамини A, D, E и K. Нашите Ghee е една од највисоките природен извор на CLA (Конјугиран Линолова Киселина) бидејќи ние ги користиме само со највисок квалитет органски путер на pastured крави.Нашата златна Ghee има вкусни caramelized и налудничав вкус што ќе го подобрите вкусот на било кулинарски создавањето.Тоа е една од највисоките флеш поени (485ºF) и тоа е едноставно најдобар избор за висока температура за готвење.Замена на нашите Ghee за маслиново масло, путер или растително масло или на нешто од супи, компири, ориз и зеленчук, со јајца, палачинки, овес, пијалаци или пуканки—можностите се навистина бескрајни.Обидете се тоа—ќе ви се љубовта!.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа