.

.

Божицата Ghee Кралицата Пчела Мешавина Трева Доста Висок Витамин Путер Масло, 9oz

Божицата Ghee Кралицата Пчела Мешавина Трева Доста Висок Витамин Путер Масло, 9oz

DEN 600.00
Достапност
Залиха

Нашата caramelized трева-фед ghee помеша со суровини Appalachian мед, shatavari корен, роза, cardamom, ванила грав, малку селтик морска сол и прелиена со роуз.Мали-серија рачно направена од БАНЕР ПУТЕР, трева фед полица стабилна многу месеци по отворањето.Лактоза & Казеин слободни.Нашата caramelized трева-фед ghee помеша со суровини Appalachian мед, shatavari корен, роза, cardamom, ванила грав, малку селтик морска сол и прелиена со роуз.Ова е едноставна и слатка комбинација, која двете возрасни и деца љубов.Во Ајурведата, ghee меша со суровини и мед се смета за еден од најпознатите негување на храна и лекови.Следните традиционалните ликвидност, кој најдобро ќе им служи на телото, овој спој е претрупан тегла на крем deliciousness.Shatavari, на Ајурведа билка, има традиционално се користи како безбедно тоник билка која ја промовира женската рамнотежа, иако е безбедно да се јаде за сите органи.Сакаме да се шири на тост, леб, топла жита, muffins.Користете го како хранлива и вкусна шлаг или вклопуваат во чаеви за сладок крем купот на yum.Обидете се камилица, лаванда, роза, нане, или chai.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа