.

.

Конструктивен Playthings Гигант Магнетни Големи Букви, Големи Образовни Магнети за Деца, BKM-302

Конструктивен Playthings Гигант Магнетни Големи Букви, Големи Образовни Магнети за Деца, BKM-302

DEN 317.52
Достапност
Залиха

ДЕТЕ-FRIENDLY ДИЗАЈН : Овие големи димензии на магнетното писма ги направи лесно за мали раце да се игра со нив, тие може да се држиме до фрижидерот и нема да падне на подот, каде што тие би можеле да бидат потенцијален голтање опасност за малите деца.МУЛТИ-ЦЕЛ : Магнетни писма им помогне на децата да се практикуваат и нивните правописот вештини и да се изгради нивниот збор вештини.Совршен за училници и дома, може да се користи на било магнетни површина!.РАЦЕТЕ НА : Магнети се безбедно за вашето дете очите и помага да се поддржува рацете на активности, и учејќи ги децата на основни збор зграда, phonics, граматика, правопис, како и помагање на вашето дете да се зголеми нивната доверба и инспирира својата креативност!.КОМПОНЕНТИ : Поставување на 40 букви карактеристики дополнителни самогласки и одбраната согласници за подолги зборови.Писма доаѓаат во повеќе светли нијанси за да им се помогне на децата со боја за признавање.ИЗДРЖЛИВИ : Магнетни азбука магнети се изработени од тврда пластика, па тие нема лесно да попуштат или да се прекине.Боја : Оригинална Верзија.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа