.

.

Uniflasy 3/8 инчи ID Природен Гас Скара Црево со Брз Поврзете/Исклучување, 3/8 инчи 24 Нозе Женски Цевка Тема x 3/8 инчи Машки Одблесокот Комплет за Скара Оган Јама Отворено NG/П

Uniflasy 3/8 инчи ID Природен Гас Скара Црево со Брз Поврзете/Исклучување, 3/8 инчи 24 Нозе Женски Цевка Тема x

DEN 959.76
Достапност
Залиха

【 Лесно да го Користите】Само претвора вашиот NG/Пропан апарати за природен гас со овој црево 3/8" женски цевка нишка (NPT) x 3/8" машки одблесокот брзо се поврзете/исклучување, во прилог на 3/8" црно железо цевка директно. 【Широко се Користи】На 3/8"ID Природен Гас Скара Црево конверзија комплет одговара за Вебер и сл брендови.гас скара, Скари,Преносни Генератор, Отворено Патио Грејач,Пица Рерна и повеќе ЛП и НГ апаратот. 【Природен Гас Црево Детали за Производот】 3/8 инчи ID Природен Гас Црево со Брз Поврзете/Исклучување Фитинзи вклучува 3 делови:1) од 24 Метри природен гас црево со Женски брзо поврзување цевки & 3/8" внатрешен дијаметар Женски Штекер, 2)на 3/8" Женски одблесокот со 5/8"Машки одблесокот месинг адаптер, 3) 3/8" женски брзо поврзување цевки. 【Доволно Струење】3/8"ID природен гас скара конектори & црева може да privide соодветен проток на гас до 60,000 BTU/час на топлина за да се задоволат вашите повеќе треба за други скари од 30" или поголеми димензии. 【Топло Дизајн】Доаѓа со прашина капа и приклучок за заштита на месинг адаптер.Големина : 24 Нозе.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа