.

.

Оригиналниот Трева-Фед Ghee од 4 & Срце, 16 Унца, Кето, Пасиштата го Воскресна, Не-ГМО, Лактоза Слободни, Заверена Paleo & Chocti Чоколадо Ghee се Шири од 4 и Срцето, 12 Унца, Трева-ба

Оригиналниот Трева-Фед Ghee од 4 & Срце, 16 Унца, Кето, Пасиштата го Воскресна, Не-ГМО, Лактоза Слободни, Заверена

DEN 695.52
Достапност
Залиха

Совршен за sautéing, печење, кафе, пијалаци, и каде што ќе го користите путер.Она што е најдобриот дел од вашиот startup искуство?Неверојатна човечки суштества, ние сме се сретнале заедно нашето патување!Мудроста добивме од нашите клиенти, тим, советници, и храна заедница целокупната постојано инспирира ни за Гориво Среќен ден.Нашиот уникатен вкус на сорти, исто така, додаде кулинарски нијанса и флексибилност да ghee место во вашата кујна.Raquel лично извори секоја состојка, селектирање само на најдобрите достапни.Производ 1 : го КОРИСТИТЕ во секое време : Нашата полица-стабилна ghee е spreadable на собна температура.Природно богати со Витамини А, Д и К, Омега-3, CLA, и киселина маслен.Направени со љубов во нашите Лос Анџелес кујна.append Child(b)}}}();a=a.Треви, Храни, Чиста Состојки кои се Направени од трева банката на федерални резерви на Нов Зеланд путер, покрена без антибиотици, пестициди или хербициди како glyphosate.Компатибилен со Paleo, Whole30, Ketogenic, FODMAP, Ајурведа пријателски диети.Без ладење е потребно.Направени без млечни состојки, и без пестициди, herbicide, или r BST.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа