.

.

Otis Сино - Otis Пее Душата

Otis Сино - Otis Пее Душата

DEN 335.52
Достапност
Залиха

Опис на производот Нема Опис Available No Информации за Песната Available Media Тип : CDArtist : REDDING,OTISTitle : OTIS BLUEStreet Датум на Издавање : 06/11/1991 Domestic Genre : OLDIES Otis Сина отсекогаш била дека rarest на животни : на 60-тите душата албум дека може, всушност, биле направени како некој албум, отколку како slapdash асортиман на синглови и спојници.Поентата е во тоа што не постои додатен меѓу овие единаесет класичен Redding песни кои се движат од свежи stomp на "Поглед" и Камења' "Задоволство" на допирање pop на Temps "Мојата Девојка" и Сем Cookes "Прекрасен Свет" - не заборавајќи, се разбира, срцето rending агонијата на "Ole Човек Неволја" и "јас сум Бил полн со Љубов Премногу Долго." Otis Сина доловува Redding на самиот врв на неговата суровини, неполиран сили, со peerlessly punchy поддршка на Booker T. и на македон-ски. Барни Hoskyns.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа