.

.

Coogam Азбука Магнетни Букви, Броеви Шарени ABC 123 Фрижидер Фрижидер Магнети Големи Мали букви Речник Образовни Играчка Поставена за Предучилишно Учење Правописот Бро?

Coogam Азбука Магнетни Букви, Броеви Шарени ABC 123 Фрижидер Фрижидер Магнети Големи Мали букви Речник Образовни

DEN 311.76
Достапност
Залиха

Надградена Верзија : Coogam претставува најновите ажурирања на 78 компјутери на магнетна писма & броеви.Карактеристики посилен магнет и истиот покрива.Магнет комплет доаѓа со еден сет на големи букви (A-Z), а еден сет на мали букви (a-z), две број групи од 0-9, и 6 математички симболи во преносна кутија.Пет различни бои на магнети подобрување на деца' боја перцепција додека зголеми имагинација.Напредната Функција : Уживање во многу забава со комбинирање на магнет азбуки во речникот зборови и градење на реченици.Светла боја на букви и броеви имаат магнетни назад слој, кој може да се држиме за ferromagnetic површина како фрижидер за група-и-сплит забава.Безбедност Обезбедува : Coogam магнетни букви и броеви направени од не-токсични АБС материјал, BPA-free висок квалитет бидете сигурни дека безбедно за деца.Лесен и мали во големина со мазни рабови и криви, на магнетни букви и бројки се совршен за мали раце да се одржи на. (Мали делови вклучуваат, не е за деца под 3 години.Возрасни надзор во секое време.).Образовни Играчка : Имаат игрива моменти додека учење на нови работи.Со Coogam магнети поставени, децата можат да ги практикуваат своите правописот & пребројување вештини, word building, заедно со учење и препознавање на различни бои.Рацете на активности фати децата внимание, да ја направат совршена алатка настава за мали деца.Совршен Подарок : Coogam букви и броеви поставите доаѓа во пренослив кофа, која е супер лесно да се продавница и го стави настрана кога децата се направи за да играте со нив.Совршен сет за настава група на деца (како во училница) или само за две или три лица.Сакате да ги учат бои, азбука, и основни аритметички за деца во предучилишните установи?Овој образовен магнетни азбука собата е очекувано!.Нашите надгради писма & броеви поставите биле направени со повисок степен на магнетна сила (Зголемување од 0.03 N да 0.06 N), додека поклопецот е подобрен со навој, со што се зголемува отпорноста на ротација и не се лизга.Со преносни кофа, магнет во собата може да биде лесно да се спакува и да се носи насекаде!Супер погодност за отворено забава време за учење.

Параметрите на стоката

26 x Uppercase Letters :

Подобро ви се допаѓа