.

.

Патио Мебел Опфаќа крупните Водоотпорен 420D Правоаголна Надворешна Маса и Столчиња се Покриваат со Прилагодливи Кабелот за Заклучување на Затворање за Дожд Снег П?

Патио Мебел Опфаќа крупните Водоотпорен 420D Правоаголна Надворешна Маса и Столчиња се Покриваат со Прилагодливи

DEN 886.80
Достапност
Залиха

【Премиум Патио Мебел Опфаќа】 Направен од високо-квалитет 450 D водоотпорен Оксфорд ткаенина, тоа има поголема сила и издржливост од светлина капак и пластични водоотпорен крпа.УВ стабилизира слој е додаден во материјалот процес на производство за да се намали исчезнува.На двострано слој има абење отпор и ја заштитува вашата отворен мебел од природни штета. 【Имајте предвид Големината】Оваа големина на мебел во собата, ги покрива е 106" L x 71" W x 35" H. ве Молиме да се измери вашиот мебел во собата големина пред купување.Висок-квалитет 450 D полиестер оксфорд ехо-friendly водоотпорен врвот ткаенина со додадена УВ-стабилизиран обвивка за да се заштити вашата отворен мебел од природни штета. 【Прилагодливи Кабелот за Заклучување】Тревник мебел опфаќа се дизајнирани со еластична полите кабелот вклучувајќи ви дава опција да изберете.Прилагодливи belted полите со клик-затворете ремени обезбедува ратан троседот покрие индивидуализира се вклопуваат со исклучителни безбедност во windiest услови. 【Ефикасна Заштита】Структурирана отворите за вентилација се намали правец на lofting, да се спречи кондензација, да ги задржи вашите мебел сува.Мебел во собата опфаќа заштита на вашата маса и столици од дожд, снег, сонце штета во сите годишни времиња. 【Домот Остриги Бела Крпа】традиционалната црна боја е лесно да се акумулира топлина во текот на летото, со долга-терминот сончева светлина ќе штета на мебел преку маска, предизвикува таа да се деформира и солза.Во исто време, црната боја е исто така лесно да исчезнат откако ќе го користите за некој период на време.Остриги бела боја за да може ефективно да се реши овие проблеми.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа