.

.

EatEx Nonstick Јаглероден Челик Bakeware Поставување На Печење Послужавник Сет Со Силиконски Рачки - Фурна Безбедно Cookie Листови, Тави За Печење, Торта Леб, Muffins & Леб Pan & Повеќе

EatEx Nonstick Јаглероден Челик Bakeware Поставување На Печење Послужавник Сет Со Силиконски Рачки - Фурна Безбедно

DEN 1439.76
Достапност
Залиха

15-ПАРЧЕ BAKEWARE СЕТ : 15-Парче Печење Поставете нуди комплетна трајни nonstick bakeware сет.Вклучува печење, pizza pan, мали колачиња лист, 2 круг тави, плоштад пан, леб пан, голема cookie лист, 12 & 24 првенство кифла тави, и 5 силиконски spatualas.ТРАЕН NONSTICK ПРЕМАЧКУВАЊЕ : На печење тави функција долготрајни nonstick премачкување од внатре и од надвор за да се обезбеди одлична храна ослободување со брзо расчистување.Направени од издржлив & BPA-free јаглероден челик метал & тоа е заштитените w/ не-стап слој, кој ја елиминира потребата за путер, масло или готвење спреј.Не-Стап слој е исто така отпорно на гребење.SAFE N УДОБНОСТ СИЛИКОНИ РАЧКИ : Од комерцијални одделение ресторан-квалитет кујна bakeware карактеристики црвено силикони костец на сите bakeware тави за да се спречат изгореници и ви нудиме понуди многу цврсти, удобно се сфати, дури и со potholders.Ние, исто така, вклучени дополнителен сет на 5 силиконски spatulas да ви помогнеме со вашите вкусни печење!.ФУРНА БЕЗБЕДНО ПЕРФОРМАНСИ : Дизајнирани да се изврши нашите bakeware собата е фурна безбедно до 450 F.што е доволно за да се покријат за највкусното печење стоки.Вкусни чоколадна fudge, колачиња, cupcake, apple pie, пусти, роденденска торта, и многу повеќе се бриз со нашите bakeware постави и додаде силикони шпатула во собата.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа