.

.

ЧИСТА Свежо GHEE Направени да Нарачате од Amish Путер | Путер Масло | Појасни Путер | Хумано Пасиште Покрена Трева Фед Семејни Фарми | 4oz

ЧИСТА Свежо GHEE Направени да Нарачате од Amish Путер | Путер Масло | Појасни Путер | Хумано Пасиште Покрена

DEN 407.76
Достапност
Залиха

Оваа Ghee е најсвеж што некогаш може да се добие, бидејќи тоа е свежо направени да нарачате од свежо направени да нарачате путер..не се било подобро.Можам да добијам мојот путер од близина со Amish на Семејната Фарма на цел.Придобивките од ghee е многу да листа.Оваа ghee е направен во традиционалните методи со чест на стариот век тајни и спротивно на вообичаеното рецепти е подготвена полека да се елиминира вода и млеко цврсти за да се постигне вкусна, негување ghee.Откако ќе го пробаат овој ghee ќе се согласите дека продавницата купи или масовно произведени ghee е ништо блиску до овој свежи дома направени ghee.Тоа може да се користи на местото на масло за готвење, печење или sautéing.Тоа може да се меша со други ладно-цедените негување масла како црно семе на нафта или коноп семе на нафта за негување на дневна рутина.Тоа е полу цврста масло, solidifies во зависност од температурата.Најдобро зачуваните ако се чува во темна шкафот далеку од сончевата светлина.Тоа ќе бидат испратени до вас во темно стакло контејнери, јасно стакло во фото е да се демонстрира златна чиста боја на ghee.Ми треба околу една недела за да се подготви оваа направени да нарачате ghee.Да го направам мојот мешавини по ред па како и секогаш ако ви се допаѓа да се изменуваат или ако имате прашања ве молиме inbox мене.Се чувствуваат слободни да прочитате за мене на информации страница и да се купи со доверба.Како член на неколку водечки индустриски организации јас само поддршка за безбедна и ефикасна употреба на етерични масла, кои се поддржани од страна на научна литература.Сите налози се направени и пакувана во мали серии.Сите етерично масло спојувањето се врши лично од мене, а NAHA заверена Aromatherapist, и Господар Herbalist.Сите мои производи се органски одгледувани или wildcrafted (остатоци-free/herbicide-free/без синтетички ѓубрива или други хемикалии) и Не се ГМО.Ослободени од каков било вештачки бои, вкусови, или други синтетички материјал.Мојот бренд Pro Seed Холистички Wellness е посветена да нудат чиста, сите природни, неизменет wellness формулации.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа