.

.

Petsafe Во Земјата Радио Ограда Со Ultralight Приемник

Petsafe Во Земјата Радио Ограда Со Ultralight Приемник

DEN 5160.00
Достапност
Залиха

Сега тој ќе остане наместо stray This во земјата мечување систем е еден од повеќето достапни начини за да го задржи вашето куче безбедна и сигурна во својот двор.Тој?ќе слушнете предупредувачки тон како тој nears границата ви основана проследено со брз корекција ако тој се обидува да ја премине тоа.На лесни, прилагодлив јака е совршено надополнување на новооткриената слобода вашето куче ќе ја доживее на својот стар трева.Водоотпорен приемник јака Предавателот со адаптер Ultra Light?ресивер со прилагодливи јака Спектар : До 900 ares / 22 хектари (дополнителни жица и знаме колекции бара) Чекор-по-чекор инсталација и обука водич/VCD Систем работи со повеќе домашни миленици (дополнителни приемник јаки е потребно) Инструкции и пакување во EN/COM/COM/ES/ТОА/DE.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа