.

.

3M Hookit 28852 Низок Профил Диск Подлога, 28852, 5 x 3/8 x 5/16, 24 Надворешни, Црвена ()

3M Hookit 28852 Низок Профил Диск Подлога, 28852, 5 x 3/8 x 5/16, 24 Надворешни, Црвена ()

DEN 791.76
Достапност
Залиха

Држачот ви овозможува користење на 3 M Кука тоа дискови (се продава одделно) на диск сандер, ротари сандер, или случаен орбитал сандер.Нови едно парче навој месо тело го намалува вибрациите и ја подобрува рамнотежата.Низок профил фирма густина пена е добро прилагодени за рамно брусење апликации.Фирма густина пена и тапи 35 степен заострените работ обезбеди трајност и агресивна се намали.Кука тоа кука и јамка прилог систем обезбедува лесен диск промени и оптимизира диск живот.За користење со 5 во дијаметар не ткаени дискови како 3 M 7447 Про.Направени со црвена пена и сина кука (тип 4) лицето.Нови едно парче навој месо тело за ниски вибрации и подобрување на рамнотежа. 3 M Hookit Низок Профил Диск Подлога е фирма сепак флексибилен за да ви даде флексибилност за рамно брусење апликации.Користете го овој диск подлога со крупни класови каде добра израмнување е потребна.Оваа иновативна подлога е изграден од фирма густина пена со 35 степен заострените раб, и е идеален за агресивни рамно брусење операции.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа