.

.

САД Стандардна Опрема (ZBKD44) Имајќи Комплет за Dana 44 Предниот Диференцијал

САД Стандардна Опрема (ZBKD44) Имајќи Комплет за Dana 44 Предниот Диференцијал

DEN 3091.44
Достапност
Залиха

Овој комплет користи Koyo лежишта и трки, заедно со сите висок квалитет на мали делови.Комплет вклучува превозникот лежишта и раси, назабена лежишта и раси, назабена печат, кршете ракав (ако е применливо), масло baffles и slingers (ако е применливо), по повод одбележувањето соединение и четка.САД Стандардна Опрема не обемни истражувања за секоја апликација да бидете сигурни дека вашиот комплет ќе пристигне со сите точни делови ќе треба да се инсталира на вашиот прстен и крило во собата.САД Стандард Имајќи Колекции вклучуваат превозникот лежишта и раси, назабена лежишта и раси, назабена печат, кршете ракав (ако е применливо), масло baffles и slingers (ако е применливо), по повод одбележувањето соединение и четка Квалитетни Резервни делови со квалитет, мир на умот.Се направи тоа право, прв пат со drivetrain делови од САД Стандардна Опрема.Од Рингот и Pinions да Оски, Инсталација Колекции, Лежишта, Заптивки, и гардероби, имаме се што треба за да се добие назад на патот или каде вашето возило, потребно за вас.Од Рингот и Крило Брзини, да Оски, Spools, drop-in "lunchbox" Гардероби (на Спартанско Шкафче), Испуштања, совршено се вклопуваат Driveshafts, Заврши Живеалишта, Лого и Печат Колекции, и повеќе за стотици апликации и производители на возила.САД Стандардна Опрема произведува производите кои се конструирани да се надмине и да се надмине ОЕМ спецификации и да ги елиминираат поени од неуспех преку квалитетот инженеринг, производство и контрола на квалитет практики.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа