.

.

237 Компјутери Магнетни Букви и Броеви со Магнетна Табла и Складирање Кутија - Големи Мали букви Пена Азбука Букви за Фрижидер Фрижидер - ABC Магнети за Училницата на Д

237 Компјутери Магнетни Букви и Броеви со Магнетна Табла и Складирање Кутија - Големи Мали букви Пена Азбука Букви

DEN 186.24
Достапност
Залиха

Династијата на Магнетни Букви и Броеви кои се сигурни да предизвика вашиот малку сопствената имагинација, овозможувајќи безброј часови на забава, додека, исто така, помагање во вештини на учење во текот важен развоен пат.Тие ќе им помогне на децата да научат азбуката, писмо-звук асоцијација, правопис на зборовите и се создаде реченици, брои, да собира, одзема и повеќе и сето тоа додека се работи на нивните фината моторика вештини!.Совршен за било малку оние кои сакаат загатки, учење или играње со своите раце, и се сигурни дека за да се направи идеална прилог на секое дете спална соба, playroom, градинка, или било каде на друго место вашите малку треба некои стимулирање на забава!Ги собереш Радост Династија Магнетни Букви и Броеви денес, и гледање на вашиот малку нечиј лик светне со радост!Некои од неверојатни карактеристики на овој производ : ☞Идеален прилог на секој дом е playroom, градинка или дете спална соба ☞се Види вашиот малку еден flex нивниот мозок мускулите да учат на нивниот 123s и ABCs ☞Употреба на било магнетни површина, без разлика дали тоа е chalkboard, фрижидер и повеќе ☞Одлична за поттикнување рака-око координација, решавање на проблеми вештини, фината моторика вештини и повеќе ☞магнетното букви и броеви направете го тоа лесно за вашето дете да брус своите правописот и пребројување на гласовите вештини Пакетот Вклучува : ☞156 × Мали букви ☞52 × Големи букви ☞20 × броеви & 9 математички симболи ☞1 × "Табли" за напредок ☞1 × Двојно-страна магнет одбор ☞1 × Гумичка ☞1 x Прирачник за Корисникот.Тоа вклучува 8 целосна групи на букви (2 големи букви, 6 мали букви), 208 ABC предмети, 29 броеви и симболи, двострано магнетни пишување одбор ×1 (11.Магнетното Цртање.【Доволно Букви и Броеви Поставите】Ова е најкомплетниот ABC магнети поставени на пазарот, рацете надолу.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа