.

.

224 Pc Магнетни Писмо Одбор – Азбука Писмо Магнет Играчки со Табла & Застане за Деца – Мали & Големи Азбука Магнети Сет со 6 Сјај-in-The-Dark Emoji за Одбор & A-Z Картички за Учење

224 Pc Магнетни Писмо Одбор – Азбука Писмо Магнет Играчки со Табла & Застане за Деца – Мали & Големи Азбука Магнети

DEN 2174.40
Достапност
Залиха

Учат Букви, Броеви И Писменост– Малку Shakespeares-во-обука научат да се премине на нивните Т е и точка на нивните јас со Pythagoras Магнети!Оваа 224-парче игра сет вклучува шарени писмо учење магнети и сува-избришете одбор и маркер, учи децата phonics, писмо имиња, вештини за пишување, и многу повеќе!.Игра Вашиот Картички Право – Скок-започнете со читање на право со Абв писма картички!Слики, писма и зборови на картички да им покажеме контекст.Стави нивната меморија и вештини за слушање на тест со забавни и информативни на флашкарти дека, исто така, ги охрабри своите знаења од почетокот звучи!.Најдобрите на Моторни Вештини – Види вашите деца одат од бореа да самоуверено создавање на целосна зборови со учење магнети игра сет!Како децата играат, тие се развијат умешност и сила во своите раце и прсти, формирањето на градежни блокови на пишување и цртање.Среќен Емоции Промоција – Мали деца имаат големи емоции.Научи емоционална писменост заедно со букви со emoji магнети!6 сјај-in-the-dark магнети функција позитивни emojis, така што може да да ги научи depictions на среќа, радост, возбуда, playfulness, како и љубов!.Дарот на Учење – За деца, најдобро учење се одвива во еден забавен простор.Така даде дар на убавата пренасочување лекции со магнетна табла и шарени азбука магнети!Таа доаѓа во подарок кутија, така што сите што треба е поклон!.Во Pythagoras Магнети, едно семејство во сопственост на компанијата, а ние го разбираме значењето на изведба.Ние создаваме деца играчки се дизајнирани за да бидат и забавни и образовни, што се игра повод за учење, премногу.Зборовите се создаде основа за нашето општество.Без зборови, ние се без историја, иднина, и знаења.Нашите 214 Pc Магнетни Писмо Одбор добива топката тркалање на читање и пишување, па тие може да продолжат да учат и да се развиваат во училиштето.Со Pythagoras Магнети, и учење на основните и да се забавуваат!.Она што ги учат вашите деца денес се поставува нив за утре.Денес, тие признаваат "Ц" за "мачка" и "V" за "виолина." Но, пред да го знам тоа, тие се dissecting Хемингвеј во средно училиште и учење биологија.Не долго после тоа, тие си пишување говори за дипломирање, презентирање на докторски тези, или изработката најдобро продаваниот роман.Денес тие се научат големи и мали букви, а утре тие ги користат тие букви за да го промените светот.Не чека да се изгради дека од суштинско значење подлога со Pythagoras Магнети' азбука играчка!.Со 214 парчиња, децата можат да научат повеќе од букви и звучи!Можете да се истражуваат светот на науката со вашите деца.Зошто некои нешта кои светат во мрак?Како да се магнети за работа?Научи историјата од страна на правопис надвор важни имиња и места.Им помогне на децата да научат математика со тоа што ги пресметаме бројот на букви во зборот.Со Pythagoras Магнети, единствено ограничување е вашата имагинација!.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа