.

.

Yukon Опрема & Оска (МК C9.25-Р) Мали Инсталација за Полнење за Chrysler 9.25 Заден Диференцијал

Yukon Опрема & Оска (МК C9.25-Р) Мали Инсталација за Полнење за Chrysler 9.25 Заден Диференцијал

DEN 750.72
Достапност
Залиха

1 Година Гаранција.Се инсталира за Полнење за Диференцијална Опрема Промени.Дизајнирани за Специфични Диференцијални Апликации.Ford, Меркур.Линколн.GMC, Chevy, Кадилак, Hummer, Oldsmobile, Pontiac.Chrysler : Dodge, RAM меморија, Џип.Многу Јапонски и германски Увозот како Тојота, BMW.Големина на : Мали инсталирате комплет за Chrysler 9.25" задните Ние го носат повеќето комплетна линија на диференцијална обнова и инсталирате колекции на пазарот.Во зависност од вашите потреби, ние нудиме сè од мини-колекции (со голи essentials за опрема замена или поправка), за да се справат ремонт колекции (која вклучува секоја компонента е потребно за комплетна замена на лежишта, заптивки, shims) и повеќе.Сите наши колекции кои содржат лежишта и раси се со висок квалитет брендови Timken или Koyo.Затоа направете го тоа право за прв пат и да добијат право за полнење за вашиот инсталирате потреби.Ги вклучува сите делови неопходна за диференцијална ремонт вклучувајќи лежишта, раси, фоки, shims, назабена орев, прстен опрема завртки и повеќе.Совршен за продавници кои имаат мали делови на рака.Ги содржи сите лежишта и мали делови, освен shims.Вклучува назабена печат, назабена орев, кршете ракав и означување на соединение.Ги вклучува сите назабена поврзани објекти, вклучувајќи лежишта, раси, печат, назабена орев и здроби ракав.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа