.

.

Магнетни Букви, Броеви Сет со Магнетна Табла за Деца, 273PCS Азбука Магнет Писмо Мали за Фрижидер, Образовни Играчка за Училницата на Децата за Учење на Правопис Шарен?

Магнетни Букви, Броеви Сет со Магнетна Табла за Деца, 273PCS Азбука Магнет Писмо Мали за Фрижидер, Образовни Играчка

DEN 1704.00
Достапност
Залиха

3 маркер(црвена, сина, црна).Лесен за употреба, Одличен начин да се произведе џамбо студија забава, па дури и поголеми насмевки!.Секој складирање кутија има соодветен големи и мали букви етикета која им овозможува на децата да научат да се направи разлика и да ги класифицира.На светли бои може да го привлече вашето дете внимание лесно.На 273 КОМПЈУТЕРИ букви, броеви комплет со 8 различни убава боја.Можете да го донесе на училница да се игра со твоите соученици, патување со вашите пријатели.Нашите Магнетни Букви и Броеви кои се сигурни да предизвика вашите малечки имагинација, овозможувајќи безброј часови на забава, додека, исто така, помагање во вештини на учење во текот важен развоен пат.Својата добра партија подарок за Божиќ прослава, денот на Благодарноста, Нова година, тематските роденден, семејно обединување, итн.【Доволно ABC Азбука Магнети Играчка Поставена】Училница магнетни азбука букви се дизајнирани специјално за мали деца. 【Трајни s безбедно за вашето дете и да му помага на вашето дете да се зголеми нивната доверба и инспирира своите креативност, имагинација и способност. 20 броеви.Во исто време, децата може да ги привлече нивните сопствени зборови и модели на неа.Добар помошник за деца да учат читање, вокабулар, смета и боја за признавање дома или во градинка Училници.Вклучувајќи:.Совршен за било малку оние кои сакаат загатки, учење.Децата можат да научат да ги запишува зборови со гледање на зборот картички и имаат повеќе интерес.Ова магнетно бела табла може да го апсорбира букви, броеви и сликарство.Како ултра-лесни и тенки магнетна табла се чувствува во вашите раце. 52 големи букви. 1 двострано магнетни пишување на табла(11.Својата одлична алатка!.9 инчен), 3 маркер(црвена, сина, црна), 1 гумичка и 1 здрав складирање кутија, да ги учат буквално илјадници зборови за да вашиот мал гениј.Својата одлична игра со одлична образовна вредност.Магнетни Писма мала група се направени од издржлив не-токсични ЕВА пена со целосна магнет поклопец на грбот.Тоа е добар помошник во процесот на учење. 26 цртан филм писмо збор картички.Издржливи и мек материјал сакајте се падне или кинење, освен, не се изгубат или изложени магнет битови за вашиот мир на умот.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа