.

.

Чикаго Метален Професионална Не-Стап Готвење/Печење Лист, 17-Инчни-по-12.25-Инчен

Чикаго Метален Професионална Не-Стап Готвење/Печење Лист, 17-Инчни-по-12.25-Инчен

DEN 539.76
Достапност
Залиха

ИДЕАЛНИ ЗА ПЕЧЕЊЕ на ПОВЕЌЕ ЈАДЕЊА : Чикаго, Или Не-Стап Печење Лист е идеален за сите видови на печење и готвење; совршен за печење желе ролни, барови, колачиња, еден лист пан оброци, печено зеленчук или за да одмрзнете и забите.Во согласност ТОПЛИНАТА : На печење лист е направен од тешки-тежина јаглероден челик за рамномерно ги растера тежина и топлина во согласност печење резултати.Погоден за сите рерна видови; фурна безбедно да 450°F / 232°C, не се наменети да се користат под бројлери.НЕ-СТАП BAKEWARE : Ова печење лист пан карактеристики лесен за ослободување, со силиконска основа, не-стап слој за олеснување на печење и расчистување и има зајакнат жица прачка rim за да се спречи било warping.МЕРЕЊА : Овој голем, лепи мерки 16-3/4 од 12 до 1-Инчен; половина лист тавата.Големина : 17-Инчен-по-12.25.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа