.

.

KN95 Лицето Маска, 50 КОМПЈУТЕРИ, Повеќе Боја 5 Слоеви KN95 Маска, Дише Респираторните Заштита Маски Против PM2.5 за Мажи Жени (Сина, Виолетова, Црна, Бела, Сива)

KN95 Лицето Маска, 50 КОМПЈУТЕРИ, Повеќе Боја 5 Слоеви KN95 Маска, Дише Респираторните Заштита Маски Против PM2.5

DEN 719.76
Достапност
Залиха

【5 Слоеви Моќен Заштитна Бариера】 Нашите 5 слоеви KN95 лице маски се состои од 2 слоја на не-плетени ткаенини, 2 слоеви на топи разнесени крпа и 1 слој на топол воздух памук. 5-слој KN95 маски понуди поголема заштита отколку конвенционалните 3-слој за еднократна употреба маски.Покрај тоа, внатрешниот не-плетени ткаенини е многу мека и дише, заштита на вашата кожа кога се носи за долго време.Нашите модни multicolor маски за еднократна употреба kn95 вклучени 5 бои, Сина*10, Виолетова*10, Црна*10, Бела*10, Сива*10. 【3 D Форма Маски】На 3 D облик на KN95 куп прашина маска е дизајниран според човекови лицето форма за да се обезбеди стегање, да одговара на човечкото лице.Има доволно простор за дишење за подобрување на breathability, прави да се чувствуваат поудобно и дише кога носи тоа. 【Ергономски Дизајн】може да се прилагоди на носот клип да се направи на златните маски KN95 одговара на вашиот нос подобро, да се спречи повеќе нечистотии од внесување на вашето тело преку дишењето, и да ви обезбеди со најголем степен на заштита.Со висока еластичност мека уво куки, совршено го штити вашите уши.Исто така, зајакната решетки заварување го прави нашето KN95 повеќе издржливи. 【Широко се Користи】На KN95 маски применува на сите јавни места, како што е дом, училиште, фабрика, на компанијата, внатрешна и надворешна.Ве заштити од најмногу прашина/ капки/ фини честички.Одрекнување : Овој KN95 маска НЕ е N95 маската.За повеќе информации за KN95 маски ве молиме погледнете го следново пред да purchase : .com/About KN95s.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа