.

.

Shiwaki Заштеда на Време за Внатрешни Надворешни Означување за

Shiwaki Заштеда на Време за Внатрешни Надворешни Означување за

DEN 820.80
Достапност
Залиха

Мерки на сопирачката подлога на возило, без отстранување на патот тркала.Дизајниран за накладките дека имаат нормална 6mm дебели поддршка плоча (Класа IV, V).Генијален заштеда на време алатка и се од суштинско значење за било гаража.Погодна за двете внатрешни и надворешни накладките и се карактеризира со 1.5 mm и калибрација проверете означување.Тенок дизајн им овозможува на инструмент за лоцирање на задниот дел на подлога поддршка плоча, дозволувајќи им на сонда за мерење на растојанието помеѓу долната страна на поддршка плоча и кочница диск.Опис : - Генијален заштеда на време алатка и се од суштинско значење за било гаража. - Мерки на сопирачката подлога на возило, без отстранување на патот тркала. - Тенок дизајн им овозможува на инструмент за лоцирање на задниот дел на подлога поддршка плоча, дозволувајќи им на сонда за мерење на растојанието помеѓу долната страна на поддршка плоча и кочница диск. - Погодна за двете внатрешни и надворешни накладките и се карактеризира со 1.5 mm и калибрација проверете означување. Дизајнирани за накладките дека имаат нормална 6mm дебели поддршка плоча (Класа IV, V).Спецификација : - Материјал : Метал - Size : 13.5×1.5 cm - Fit : Universal Package Вклучува : 1 парче кочница подлога дебелина gauge Note : ве Молиме да ни прво, ако има било какви проблеми со производот.Предмети боја може да биде малку поинаков од сликите се должи на светлината и на екранот за поставување на разликата.Ве молиме овозможи мала димензија грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашиот љубезно разбирање.

Параметрите на стоката

- Material:
Metal
- Size:
13.5×1.5cm
- Fit:
Universal
Package Includes:
1 piece of brake pad thickness gauge :
Please us firstly if there are any problems with the product. :
The item's color may be slightly different from the pictures due to the light and screen setting difference. :
Please allow slight dimension error due to manual measurement.Thanks for your kindly understanding. :

Подобро ви се допаѓа