.

.

#10 x 3-1/2 од не 'Рѓосувачки Челик Палубата Завртка Филипс Диск, Bugle Главата (Количина: 1000) 17 Тип на Дрво Сечење Точка, 2-1/4 на Тема Должина, 10 Навој Дијаметар, 3-1/2 Завртка До

10 x 3-1/2 од не 'Рѓосувачки Челик Палубата Завртка Филипс Диск, Bugle Главата (Количина: 1000) 17 Тип на Дрво

DEN 6215.76
Достапност
Залиха

ВИСОК КВАЛИТЕТ, од НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК : Овие #10 Дрвени Завртки (Base Завртки) се со висок квалитет одделение 18-8 Нерѓосувачки Челик, давање на завртки една од највисоките форми на отпорност на корозија и сила, со што таа трае подолго од друг хардвер е на пазарот денес.ОДЛИЧНО ДА се ЗАДРЖИ ОКОЛУ : 18-8 Нерѓосувачки Челик е идеален материјал за двете отпорност на корозија и сила.Зошто да се користи било други завртки и worrry за rusting, корозија и евентуална замена.Идеален за употреба во дрво, композитни материјали, па дури и влажни околини!Њупорт Fastener Завртки се со највисок квалитет, кои се достапни на пазарот и ние стоиме зад нашите тврдат дека 100% .Тие се силни, отпорни на корозија и ќе ги поддржува сите на вашите проекти.Тип на Точка 17 - Оваа тема сечење на завртката е идеален за употреба со дрво; тој нуди крупни прислушување завртки тема како и специјален долг остар точка која се fluted со цел да го фати чипови.Патентираната тема дизајн и Видот 17 точка направи дупчење побрзо, намалување на разделување, и им овозможи на овие навртки да се води во повеќето hardwoods без претходно дупчење.Карактеристики на Bugle Главата, и Филипс диск.Големина на Број : #10 / Должината на Завртката е 3-1/2" инчи со 2-1/4" инчи на конец.Ќе бидете изненадени од разликата на дупчалка со спирална бургија точка прави на Нерѓосувачки Челик завртка!Одлична за употреба со притисок третираат дрво, или премиум материјали, како Redwood и Западна Црвено Cedar бидејќи тие се навистина само-дупчење.Дрвени завртки се дизајнирани да се закачите на две парчиња дрво заедно.Тие, генерално, се карактеризираат мазна, unthreaded месо тело под главата која се обезбедува тесна прилог, и навој дел од месо тело е заострените да се зголеми држење на моќта.Теми специјално дизајниран за употреба во дрво ефикасно да се спротивстави на извлекувајќи.Филипс вози платформа завртки се завртки кои можете да го користите да се зацврсти дрво и композитни палуби на главните греди.Овие нерѓосувачки челик bugle главата платформа завртки се спротивстави на корозија, така што тие се совршен fastener за надворешна палуби, бидејќи тие можат да го издржат голем број на надворешни стресови и временските услови.Должина се мери од врвот на главата.Лежеше стан со површина што се инсталирани во.Типот-17 точка ви овозможува да започнете со брза и да добијат завртка во дрво чисто и лесно, со крупни теми за 2/3 на патот до месо тело за изработка на платформа во тесна печат со супстрат.Њупорт сврзувачки елементи' филипс вози платформа завртки се разноврсна доволно за да можете да ги користите за сите видови на дрвени подови, вклучувајќи конзерванс третирани шумата.Вие обично се потребни околу 350 да се зацврсти 100 квадратни стапки на подови, под претпоставка дека 6-инчен, номинална-ширина одбори инсталиран на 16-инчен греди.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа