.

.

SHUHAN Мобилен Телефон Додатоци за Галакси S7 Edge / G935 0.26 mm 9H Површинска Цврстина Криви Површината Не-Full Screen Калено Стакло Филм Екран Заштитник за Samsung (Боја : Транспарент?

SHUHAN Мобилен Телефон Додатоци за Галакси S7 Edge / G935 0.26 mm 9H Површинска Цврстина Криви Површината Не-Full

DEN 214.80
Достапност
Залиха

Незаменлива чувствителност на допир.Лесна инсталација, ултра издржливи.Не сите меурчиња по инсталацијата.Ултра Јасна, реална слика и повеќе од 99% транспарентност.Анти-отпечатоци и маснотии нечистотија, анти-да се Загрози доказ стакло, со висок квалитет.Добро висок квалитет калено стакло, одговара на вашиот телефон добро.За product1. Премиум калено стакло филм е направен од посебно обработени стакло кој е многу ефикасен за заштита на екранот од оштетување 2. Oleo фобичен Слој - Го oleo фобичен слој може да се спречи отпечатоци од прсти или други дамки, и да се направи филмот лесно да се чисти 3. 9 H Површинска Цврстина - На 9 H цврстина да може ефективно да го заштитите екранот од гребнатини и екстерните шокови на 4. Анти-да се загрози Филм - Ако скршен, со калено стакло паузи во мали парчиња кои не се остри, по повод одбележувањето тоа повеќе побезбедни за корисници 5. Таписерии изработка 6. Совршен лепливоста 7. Производот е еко-friendly Caution1. Бидејќи ова е чаша на производот, ве молиме имајте на ум дека рабовите на стакло се најзагрозените подрачја. 2. Кога за отстранување на повторна употреба, лепило својства може да се носат надвор до степен кога на екранот заштитник нема да се придржуваат кон уредот.Тоа не е препорачливо да се rouse стакло заштитник откако е применет. 3. Користење прекумерна сила кои инсталирање или отстранување екран заштитник може да го оштети производот.Инсталација Instructions1. Чистење на вашиот телефон со микро влакна текстил 2. Отстранете ја заштитната фолија на стакло 3. Стави стаклото на екранот 4. Ако постојат и други додатоци, ве молиме финалето installation Reasonable цена вреди да се купуваат.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа