.

.

Pyrex 7201-PC Портокал Пластични Храна Меморија Замена на Капакот

Pyrex 7201-PC Портокал Пластични Храна Меморија Замена на Капакот

DEN 143.76
Достапност
Залиха

Вклучува : (1) Pyrex 7201-PC 4 Првенство Портокал капак (капак само - сад НЕ се вклучени).Вистински Pyrex замена на капакот направени во САД.Не-porous површина не се апсорбира храната мириси, вкусови или дамки; BPA free.Фрижидер, микробранова печка и топ-управување со машина за миење садови безбедно.Ќе НЕ одговара Сидро Hocking производи.Го Pyrex 7201-PC Портокал капак одговара на 4 првенство Pyrex садот.Го Pyrex капак прави готвење, служат и чување удобен и лесен - совршен за секоја прилика.Овој сестран Pyrex капак е безбедно за употреба во фрижидер, замрзнувач или микробранова печка и чисти до лесно на врвот решетката на машина за миење садови.Изработени од не-porous површина, овој капакот нема да се апсорбира храната мириси, вкусови, или дамки.Овој капак е направен во САД и е BPA free.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа