.

.

4 Pin Средно Реле, 4C 14 Pin 5A Мини Моќ Средно Реле Електромагнетни Штафета за Автоматизација Опрема(24VAC)

4 Pin Средно Реле, 4C 14 Pin 5A Мини Моќ Средно Реле Електромагнетни Штафета за Автоматизација Опрема(24VAC)

DEN 196.56
Достапност
Залиха

【Сосема Нов】100% сосема нов висок квалитет право средно реле, строго се целосно тестирани за да се обезбеди најдобар квалитет пред пратката, се безбедни за употреба. 【Апликација】Погоден за автоматизација на опрема и електрични контрола кабинети. 【Карактеристики】Оваа relay е добар контакт перформанси, да се обезбеди стабилна работа.Компактни димензии и мала тежина, висока стабилност. 【Практични】Во кола, тој игра важна улога во автоматско приспособување, безбедност, заштита, префрлување коло и така натаму. 【Големини】Вкупно 3 различни големини (24 VAC / 110 VAC / 220 VAC).Различни големини ги задоволат вашите различни потреби, да ви помогне во различни места.Карактеристики : 1. 100% сосема нов висок квалитет право средно реле, строго се целосно тестирани за да се обезбеди најдобар квалитет пред пратката, безбедно да се use2. Вкупно 3 различни големини (24 VAC / 110 VAC / 220 VAC).Различни големини ги задоволат вашите различни потреби, да ви помогне во различни places3. Оваа relay е добар контакт перформанси, да се обезбеди стабилна работа.Компактни димензии и мала тежина, висока stability4. Погоден за автоматизација на опрема и електрични контрола cabinets5. Во колото, тој игра важна улога во автоматско приспособување, безбедност, заштита, префрлување коло и така on Specification : Модел : BEMM4 CMaterial : Plastic Weight : 30g/1.1 oz Coil напон : 24 VAC / 110 VAC / 220 VAC (факултативно) Номинална напон : AC250 VRated струја : 5 AOperation режим : ACType : 14 pin Arc за гасење на медиум : air Main контакт серија : 2 COperating време : 0.3 ms Status индикаторот : црвена light Control напојување тип : ACControl моќ фреквенција : 50 Hz Electric шок материјал : alloy Mechanical живот : 100,0000 times Package Листа : 1 x Средно Реле.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа