.

.

Specular Одраз Тип на Фотоелектрически Сензор AC 90-250V 3А Плоштадот Рефлекс на Светлина Бариера Сензор Фотоелектрически Префрлате

Specular Одраз Тип на Фотоелектрически Сензор AC 90-250V 3А Плоштадот Рефлекс на Светлина Бариера Сензор Фотоелектрически

DEN 2181.60
Достапност
Залиха

Фотоелектрически прекинувачот е употребата на тест објект да го блокира или рефлектира зрак, од страна на синхронизација јамка gating коло за да се открие присуството или отсуството на објектот.Сите предмети може да се рефлектираат светлината може да биде откриен.E3 JK-R4 M1 AC90-250 V плоштадот леќа рефлекс фотоелектрически switch пет линии.Интегрирано коло технологија и SMT површината планината технологијата и производството на новата генерација оптички преклопник уреди, со задоцнување, проширување,надворешни синхронизација, анти-мешање, висока сигурност,се работи за регионалната стабилност и само-дијагностицирање на интелигентни функции.Предности : .Мала големина, мулти-функција, долг живот, висока прецизност, брз одговор, откривање на далечина и анти-светлина, електрична, магнетна интерференција способност предности.Спецификации : Посебен тип на Засилувач structure Specular одраз тип откривање method Voltage : AC 90-250 VOutput Струја : 3 AAmbient температура : -30℃ - +65℃Големина : 5x5x2cm Features : Фотоелектрически прекинувачот е употребата на тест објект да го блокира или рефлектира зрак, од страна на синхронизација јамка gating коло за да се открие присуството или отсуството на објектот.Сите предмети може да се рефлектираат светлината може да биде откриен.E3 JK-R4 M1 AC90-250 V плоштадот леќа рефлекс фотоелектрически switch пет lines Integrated коло технологија и SMT површината планината технологијата и производството на новата генерација оптички преклопник уреди, со задоцнување, проширување,надворешни синхронизација, анти-мешање, висока сигурност,се работи за регионалната стабилност и само-дијагностицирање на интелигентни функции.Предности : Мала големина, мулти-функција, долг живот, висока прецизност, брз одговор,откривање на далечина и анти-светлина, електрична, магнетна интерференција способност предности.Пакет содржи : 1 x Фотоелектрически Прекинувач (вклучувајќи завртки)Пакување листа Пакет содржи : 1 x Фотоелектрически Прекинувач (вклучувајќи завртки)Точка специфики : Сертификација : CCCCertification : ce Certification : CQCCertification : EMCFeatures : Фотоелектрически Switch Warranty : 1 Material : Plastic Model број : YB-GSGJ16700 Current : 3 ASwitch тип : Фотоелектрически Switch Voltage : AC 90-250 VOutput струја : 3 ASize : 5x5x2cm.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа