.

.

Извори на учење Шарени Магнетни Големи и Мали Букви, Табла Додатоци, 82 парче сет, Возраст 3+

Извори на учење Шарени Магнетни Големи и Мали Букви, Табла Додатоци, 82 парче сет, Возраст 3+

DEN 532.08
Достапност
Залиха

DEVLOP Писмо Признавање, Зборот Градење на Фината Моторика Вештини.Визуелно шарени и графички кул, овие големи и мали магнетни букви се забавен начин да учат букви и практика почетокот на зборот градење.Направени на долготрајни и здроби-отпорни пена, овие магнетни букви се идеални за whiteboards, фрижидери и други магнетни површини.Вклучува 26 големи букви и 56 мали букви.Одлично за секое дете на возраст 3+.Свеж, нов преземе во врска магнетни букви!визуелно шарени и графички кул, овие големи и мали магнетни букви се забавен начин да учат букви и практика почетокот на Зборот градење.Буквите се дебели за дополнителна издржливост.Вклучува 26 големи букви, 56 мали букви (вклучувајќи и 4 од секоја vowel), и складирање кутија.Најголемиот дел мерки 2"h.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа