.

.

Литиум Батерија Полнач, Погоден за Литиум Батерија Батеријата 14500

Литиум Батерија Полнач, Погоден за Литиум Батерија Батеријата 14500

DEN 357.60
Достапност
Залиха

[Погоден за]:Со прилагодливи electrode,оваа Единствена слот пренослива батерија полнач може да ви наплати многу видови на батерии,како што се : 18650, 26650, 32650, 18500, 14500 и други акумулатори употреба. [USB Connection]:Користејќи usb порт за полнење да се појави,Можете да ја полните батеријата на полнење на главата, на автомобил полнач, или на моќ банка, Широк спектар на употреба, повеќе погодно за секојдневна употреба. [Безбедност за Заштита]:Оваа литиум полимер батерија полнач содржи тековниот и Vmax за откривање програма за да се спречи вашите батерии од преполнувањето,Краток спој заштита Обратна врска protectio со. [Температура Заштита] : Стоп за полнење автоматски ако температурата на полнач или батерија добива премногу високи, кога се полни. [Забелешка] : Не смее да се користи на отворен простор и влажна состојба.Ако тоа не е обвинет, тоа може да биде дека батеријата е полна, стареење, краток circuited, обратна,натоварена во нормален батеријата,и electrode е валкано.USB напојува Li-ion батерија полнач Опис : Со прилагодливи electrode,оваа Единствена слот пренослива батерија полнач може да ви наплати многу видови на батерии.Оваа литиум полимер батерија полнач содржи тековниот и Vmax за откривање програма за да се спречи вашите батерии од преполнувањето.Кога ќе се вчита за батеријата да се јават или да се вчита кратко-circuited,батеријата chager нема да работи,да ги задржи од можна опасност.Спецификација : име на Производ : литиум батерија Еден слот за полначот Боја : црна.Големина : 97*22*26mm.Net тежина : 29g Материјал : PC.Се применува Тип : литиум батерија за example10440,14500,18500,18650..answer : ___________________________ Note : Не смее да се користи на отворен простор и влажна состојба.Ако тоа не е обвинет, тоа може да биде дека батеријата е полна, стареење, краток circuited, обратна,натоварена во нормален батеријата,и electrode е валкано.Пакет се вклучени : 1* Батерија полнач и 4 14500 батерии и 4 празна ќелија.

Параметрите на стоката

Product name:
lithium battery Single slot charger Color

Подобро ви се допаѓа