.

.

wendeekun TypeC Конектор Машки Приклучок Конектор Машки Жичен Snap Заклучување на Панел Планината Штекер Поврзаниот Приклучок(1M, Pisa Потпрена Кула Тип)

wendeekun TypeC Конектор Машки Приклучок Конектор Машки Жичен Snap Заклучување на Панел Планината Штекер Поврзаниот

DEN 873.60
Достапност
Залиха

Конектори има IP68 оценка и е широко се користат во машини, надворешна опрема, светилки и други апликации.Конекторот е Type C машки PCB назад штекер, и snap заклучување дизајн е погодна за различни уреди.Инсталација на објектот е богата со разни форми како што се wiredtowire, frontboard инсталација, rearboard инсталација, и PCB одбор тип.Кабелот обвивка е направен од ПВЦ, кое има голема сила и отпорност и е погодна за различни средини.Диригент е изработен од месинг материјал, кој има добра спроводливост и пламен retardancy.Функција : 1. Конектори има IP68 оценка и е широко се користат во машини, надворешна опрема, светилки и други апликации.2. Инсталација на објектот е богата со разни форми како што се wiredtowire, frontboard инсталација, rearboard инсталација, и PCB одбор тип.3. Конекторот е Type C машки PCB назад штекер, и snap заклучување дизајн е погодна за различни уреди.4. Кабелот обвивка е направен од ПВЦ, кое има голема сила и отпорност и е погодна за различни средини.5. Диригент е изработен од месинг материјал, кој има добра спроводливост и пламен retardancy.Спецификации : Предмет Тип : Тип-C Connector Model : E10 TPC-BA-М/TPC-A-MCable Должина : Околу. 0.5 m / 1.6 фт, 1m / 3.3 фт, 2м / 6.6 ft Both Завршува Должина : Околу. 39mm / 1.5, а во 30.2 mm / 1.2 in Rated Напон : 30 VRated Струја : 1.5 AInsulation Отпор : 2000mΩApplicable Температура : -40~+105 Mating Пати : 500 times Shell Материјал : Термопластични PA66 Flame Retardant Одделение : V-0 Conductor Материјал : Brass Cable Материјал : ПВЦ sheath Connection Метод : Snap заклучување (Б)Водоотпорен Оценка : IP68 Application : Широко се користи во некои апликација сценарија како што се механичка опрема, надворешна опрема, светилки, IOT уреди, итн.Пакет Листа : 1 x Тип-C Connector.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа