.

.

DAOKI 5PCS DC 3V-6V да 400kV Зголеми Чекор-Up Моќ Модул Високо Напонски Генератор со 10PCS Изолирани Алигатор Клип Тест Води, 5PCS 1 Слот Батерија 18650 Носителот

DAOKI 5PCS DC 3V-6V да 400kV Зголеми Чекор-Up Моќ Модул Високо Напонски Генератор со 10PCS Изолирани Алигатор Клип

DEN 494.16
Достапност
Залиха

✅Влезен Напон : DC 3 V-6 V; Текст Струја : 2 A-5 A. ✅Висок Притисок Тип : видот на пулсот тековната; Излезен Напон : 400000 V(ве Молиме да обрнете внимание на безбедноста). ✅Висок притисок на испуштање на растојанието помеѓу : 10мм-20mm; излез висок напон жица должина : 100mm; Текст должина на кабелот за напојување : 100mm. ✅Забелешка : црвена линија е позитивниот пол на напојување, и на излез 2 високи температури и висок притисок отпорни на силиконски жици; континуирана работа не дозволува повеќе од 1 минута и излезната страна не дозволува shorting .Неправилното напон и долги работни часови лесно да се оштетат модул. ✅Пакет Содржина : 5 x DC 3 V-6 V да 400k V Зголеми Чекор-Up Моќ Модул Високо Напонски Генератор, 10 x Изолирани Алигатор Клип Тест Води(Секоја Боја за 2 ПАРЧИЊА), 5 x 1 Слот Батерија 18650 Држачот.Опис : Влезен Напон : DC 3 V-6 V Текст Струја : 2 A-5 A Висок Притисок Тип : видот на пулсот тековната Излез Напон : 400000 V(ве Молиме да обрнете внимание на безбедноста).Висок притисок на испуштање на растојанието помеѓу : 10мм-20mm излез висок напон жица должина : 100mm Текст должина на кабелот за напојување : 100mm Забелешка : висок напон модул треба да се избегне употребата на електрична енергија со висок напон не-оптоварување . (Моќ мора да биде прилагодена на соодветна оддалеченост до високо-напонски излез линија , капацитетот на батеријата е пропорционално со растојанието и употребата на високо-притисок лак ( не на напон високо како е можно , мора да се обезбеди доволно струја ) .Експериментално испитување на лак растојание од краток за да долго , не ги надминуваат максимално лак растојание електрична енергија, енергија не може да биде ослободен поради висок притисок , може лесно да се оштети модул. ) Работата : средна , континуирана работа не дозволува повеќе од 1 минута и излезната страна не дозволува shorting .Неправилното напон и долги работни часови лесно да се оштетат модул Пакет се Вклучени : 5 x DC 3 V-6 V да 400k V Високо Напонски Генератор 10 x Изолирани Алигатор Клип Тест Води(Секоја Боја за 2 ПАРЧИЊА) 5 x 1 Слот Батерија 18650 Држачот.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа