.

.

Aexit 2 ПАРЧИЊА единствено еднострана Текара Одбори PCB Печатени Коло Прототип Circboard Текара Одбори Breadboard 8x8cm

Aexit 2 ПАРЧИЊА единствено еднострана Текара Одбори PCB Печатени Коло Прототип Circboard Текара Одбори Breadboard

DEN 2306.40
Достапност
Залиха

Име на производ : PCB Одбор;Дупка Кол(Приближно) : 1mm / 0.04".Дупка Теренот(Приближно) : 2.54 mm / 0.1";Големина на(Приближно) : 8 x 8cm/ 3.1" x 3.1"(L*W).Дебелина(Приближно) : 1.5 mm / 0.059";Боја : Сина.Материјал : FR-4;Нето Тежина : 39g.Пакет Содржина : - 2 x Универзални PCB Одбор.Секоја мерка 8 x 8cm (3.1 x 3.1 инчи) со дупки ( 0.1 инчен индустриски квалитет проред ) за монтажа компоненти.Одлично за градење на прототип на електронските кола, една страна бакар ПХБ.Референцирање броеви печатени на двете страни за лесно упатување на индивидуални дупки.Одборот е treaded со f-лукс за лесно лемење и продолжениот рок на траење.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа