.

.

Самолепливи Шише Етикета Налепница, Тегли Етикета Налепница, за Ресторан за Домашна Кујна Додатоци Кујнски Алатки

Самолепливи Шише Етикета Налепница, Тегли Етикета Налепница, за Ресторан за Домашна Кујна Додатоци Кујнски Алатки

DEN 184.56
Достапност
Залиха

Изработени од ПВЦ со мазна пишување површина за пишување со било која боја креда или мастило пенкало.Се создаде персоналните шишиња, домашно подароци како бонбони, cookie меша, или свадба вино.Идентификуваат храна на buffets и во партии.Самолепливи дизајн го прави лесно да се закачите на мазна и рамна површина.Мулти-функционална и практична, тоа може да се користи како ознака на кујна складирање тегли и шишиња, или да ги красат вашата рачно изработени занаетчиски.Оваа група ги вклучува 9 парчиња на мали етикети со различни форми.Карактеристики : Оваа група вклучува 9 парчиња на мали етикети со различни форми Направени од ПВЦ со мазна пишување површина за пишување со било која боја креда или мастило пенкало.Самолепливи дизајн го прави лесно да се закачите на мазна и рамна површина.Мулти-функционална и практична, тоа може да се користи како ознака на кујна складирање тегли и шишиња, или да ги красат вашата рачно изработени занаетчиски.Се создаде персоналните шишиња, домашно подароци како бонбони, cookie меша, или свадба вино.Идентификуваат храна на buffets и во партии.Спецификација : Материјал : ПВЦ Боја : Црна Облик : Неправилни форма Секое Парче Големина : Прибл. 15*18.8 cm/5.9*7.4 во Секој Налепница Големина : Прибл. 7*4.3 cm/2.8*1.7 во Тежина : Околу.52g/1.8 оз Пакет листата : 9 x Шише Налепници(шише не се вклучени).

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа